Motoryzacja, najlepiej malować godzinach popołudniowego szczytu - zdjęcie, fotografia

Zaledwie w miniony wtorek prezydent Białegostoku chwalił się jak to Białystok doskonale działa pod jego kierownictwem. Otóż mamy złe wieści – nie działa ani dobrze, ani tym bardziej doskonale. I już w minioną środę, 6 czerwca, między godziną 15.00 a 16.00 drogowcy postanowili uatrakcyjnić powrót ludzi z pracy do domów, żeby za szybko nie dojechali.

Jakby ktoś nie wiedział, kiedy jest najlepsza pora do malowania pasów na jezdni, to informujemy, że pod zarządem najlepszego prezydenta i jego urzędników, odbywa się to w godzinach popołudniowego szczytu. Wtedy właśnie można uatrakcyjnić powrót do domów tysiącom ludzi, którzy po całym dniu pracy o niczym innym nie marzą, jak tylko o tym, żeby postać jeszcze w korku.

- Czy w tym mieście kiedyś będzie normalnie? Dlaczego pasów nie można pomalować nocą, kiedy prawie nic nie jeździ, tylko trzeba to robić w dzień, na dodatek, kiedy jest największy ruch na ulicach? Czy ktoś w urzędzie miejskim w ogóle myśli? Czy zwoje od gorąca popaliło? – mail o takiej treści przesłał naszej redakcji jeden z czytelników.

Udało się nam złapać moment malowania pasów w godzinach popołudniowego szczytu, między innymi na ulicy Świętokrzyskiej. Zdjęcie wykonaliśmy tuż przed godziną 16.00. Sznurek samochodów w tym akurat momencie nie był zbyt duży, co nie zmienia faktu, że w tych godzinach pasów na jezdni nie powinno się malować. W ogóle w normalnych miastach prace drogowe, naprawy i także malowanie pasów, odbywa się nocą, kiedy ruch jest niewielki. Jednak Białystok, jako ponoć miasto nowoczesne, jest z tym tematem kompletnie niezaznajomione.

Ta sytuacja powtarza się zresztą kolejny rok z rzędu. W ubiegłym roku, również latem, Białystok był sparaliżowany odcinkowo z powodu malowania pasów w czasie popołudniowego szczytu. Tak było między innymi na bardzo ruchliwej ulicy Kopernika, Warszawskiej i w wielu innych miejscach.

Wydawać by się mogło, że jakieś lekcje z poprzednich lat można wyciągnąć. Ale raczej nie tu. Bo tu okazuje się, że urzędnicy są odporni na wiedzę i w ogóle nie przyswajają przydatnych informacji w takich tematach i fundują dodatkowe atrakcje mieszkańcom, zamiast nakazać drogowcom wykonanie prac przynajmniej po zmroku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Pasy najlepiej jest malować w godzinach popołudniowego szczytu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama