Piątek z Bester Quartet w Klubie Fama

Kultura, Piątek Bester Quartet Klubie - zdjęcie, fotografia
LIP 19
Klub Fama, ul. Legionowa 5 godz: 20:00

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach Lata w Mieście. W klubie Fama, w najbliższy piątek, 19 lipca wystąpi Bester Quartet.

Bester Quartet jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym. Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki, gdzie fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja.

Formacja ta jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera. Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.

Bester Quartet dokonał niezliczonej ilości nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce i na świecie, a także współpracował w wieloma wybitnymi artystami szeroko rozumianej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej, takimi jak: John Zorn, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, John McLean, Don Byron, Frank London, Marek Moś (Aukso), Dorota Miśkiewicz, Jorgos Skolias, Aaron Alexander, Ireneusz Socha Tomasz Ziętek i inni. Zespół koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych oraz klubach muzycznych w Polsce, Europie, ale także w USA, na Tajwanie, w Izraelu, Brazylii i Kanadzie. Owocem wieloletniej współpracy z niezwykle prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna jest wydanie jak dotąd ośmiu albumów zespołu.

Skład zespołu:

Jarosław Bester – akordeon

Dawid Lubowicz – skrzypce

Ryszard Pałka – instrumenty perkusyjne

Maciej Adamczak – kontrabas

(19 lipca 2019 r., godz. 20:00, Klub Fama, ul. Legionowa 5. Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Piątek z Bester Quartet w Klubie Fama komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama