Wiadomości, Piękny krajobrazowy będzie jeszcze piękniejszy - zdjęcie, fotografia

Suwalski Park Krajobrazowy zyska nowe oblicze. Na jego terenie powstanie m.in. nowy młyn, oczko wodne oraz tarasy do obserwacji siedlisk przyrodniczych. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał w poniedziałek (17 czerwca br.) na ten cel dofinansowanie w wysokości ośmiu milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opowieści Turtula – to nazwa ścieżki edukacyjnej Suwalskiego Parku Krajobrazowego, która zostanie uzupełniona o dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. Budynek będący pozostałością po starym młynie zostanie zastąpiony nowym obiektem muzealnym pn. Młyn w Turtulu. Jego wnętrza będą odpowiednio zaaranżowane i wyposażone tak, aby spełniał funkcje edukacyjne.

Ponadto ścieżka zyska oczko wodne, tarasy do obserwacji siedlisk przyrodniczych i głazy narzutowe. Środki RPO posłużą także modernizacji oczyszczalni ścieków, zainstalowaniu energii odnawialnej na budynku muzeum, w planie jest również promocja projektu.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ochrona dziedzictwa przyrodniczego Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz zapewnienie jego atrakcyjności przyrodniczej i krajobrazowej. Projekt jest wart 11 milionów złotych, z czego osiem milionów pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Piękny park krajobrazowy będzie jeszcze piękniejszy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama