Nieruchomości, Pielęgnacja drewnianych podłóg łazience - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 06/03/2019 20:25

Samo zastosowanie odpowiedniego gatunku drewna do naszej łazienki nie wystarczy.

Musimy zadbać również o inne elementy. Drewno powinno być jeszcze przed wykorzystaniem zabezpieczone z każdej strony – z wierzchu, po bokach i od spodu a także na płaszczyznach cięcia. Ważne jest użycie specjalnego kleju oraz elastycznej fugi przeznaczoną specjalnie do powierzchni drewnianych w miejscach narażonych na intensywne działanie wilgoci. Warto zabezpieczyć wszelkie szczeliny między elementami podłogi, ponieważ gdy rozlana woda dostanie się do niezabezpieczonego drewna, przyspieszy znacząco proces niszczenia podłogi.


woodworking


Niezależnie od wyboru gatunku drewna, każdą deskę znajdującą się w łazience trzeba solidnie zaimpregnować. Najczęściej wybieraną metodą jest olejowanie czyli pokrywanie drewna kilkoma warstwami oleju, co powoduje, ze deska nie chłonie wilgoci. Olej głęboko wnika w strukturę, nie tworzy chłodnej warstwy wierzchniej a jedynie satynową, miłą w dotyku powierzchnię oraz pięknie podkreśla naturalny rysunek drewna. Proces ten trzeba powtarzać dwa razy w roku.

Drewnianą podłogę można też zawoskować. Użytkownicy rzadziej jednak wybierają tę metodę, ponieważ na woskowanej podłodze częściej widać ślady zachlapania wodą w związku z czym proces ten, należy powtarzać częściej niż olejowanie.

Ostatnia metodą zabezpieczenia drewnianej podłogi jest lakierownie.  Lakier jednakże żółknie z wiekiem, pęka oraz przykrywa rysunek drewna. Poza tym, jeśli powstaną jakieś zarysowania na lakierze, nie da się usunąć ich miejscowo. Trzeba zeszlifować lakier z całej powierzchni i jeszcze raz zalakierować całą podłogę.


Bez względu jednak na dobór materiału czy nawet impregnatów należy pamiętać, że o łazienkę z drewnianą podłogą czy innymi elementami drewna, należy dbać w szczególny sposób. Doskonała wentylacja łazienki jest koniecznością.


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

 

https://mieszkania.podlasie.pl/pielegnacja-drewnianych-podlog-w-lazience/ - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama