KOLIZJA 24, Pierwsza „szklanka” drogach kolizji - zdjęcie, fotografia

Nie wszyscy kierowcy posłuchali komunikatów o trudnych warunkach drogowych, które mogą wystąpić w porze wieczornej i nocnej. Doszło do wielu stłuczek, kolizji, a na drodze z Uhowa do Łap zderzyło się aż siedem samochodów. Pomoc drogowa i Policja miały pełne ręce roboty.

Najgorzej było na wjazdach na mosty i zjazdach z nich. Tam oblodzenia były największe i tam dochodziło najczęściej do kolizji. W niskiej temperaturze parująca woda zamarzała tworząc najgroźniejsze zjawisko pogodowe dla kierowców – gołoledź. Informacje o złych warunkach drogowych przekazywaliśmy na naszym redakcyjnym profilu facebookowym, ale ostrzegali się również sami kierowcy na grupie Kolizyjne Podlasie. Policja już od wczesnych godzin popołudniowych miała pełne ręce roboty, identycznie zresztą firmy od pomocy drogowej.

- Droga 678 trasa Bokiny- Baciuty na oblodzonym moście doszło do zderzenia 5 pojazdów. Droga jest zablokowana – przekazała po godz. 17.00 Izabela Kłosowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

17:20, droga Uhowo - Łapy, gołoledź na moście, 7 samochodów rozbitych. Zablokowany prawy pas, droga była przejezdna. Tak samo most w kierunku Poświętnego, tir ledwo wjechał, osobówka odbiła się od barierek” – a to już wpis Kamila na facebookowej grupie Kolizyjne Podlasie zamieszczony przed godz. 18.00.

Uwaga na końcu remontowanego odcinka 1000 lecia w stronę miasta na zwężeniu woda na jezdni która zamarzła. Łatwo sie poślizgnąć” – to z kolei wpis z tej samej grupy zamieszczony przez innego z użytkowników nawet jeszcze przed południem.

W Białymstoku nie było najgorzej. Na ulice wyjechały bowiem pługopiaskarki, które prowadziły akcję interwencyjną. Chodziło o to, aby zabezpieczyć jezdnie zanim zrobi się na nich ślisko. Wieczorem, jeszcze przed godz. 20.00, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, informował na twitterze, że sytuacja drogowa w naszym mieście jest stale monitorowana.

Na godzinę 19:40 system kontroli GPS wskazuje 18 pługopiaskarek poruszających się po terenie miasta. Stan realizacji akcji jest na bieżąco nadzorowany” – pisał prezydent na swoim profilu na twitterze.

Niemniej, oblodzenia pojawiły się niemal w całym regionie. Doszło do wielu stłuczek i kolizji. Bardzo ślisko było na trasie do Łomży, podobnie też w stronę Knyszyna oraz Moniek i dalej, bo z Grajewa aż do Ełku. Co gorsza, gołoledź może się powtórzyć także w kolejnych dniach, ponieważ aura zapowiada się podobna. Ostrożnie na pewno jeździć trzeba będzie w niedzielę, poniedziałek, a najprawdopodobniej jeszcze i w najbliższy wtorek. Później ma się zrobić nieco cieplej i pojawią się ponownie dodatnie wskaźniki na termometrach.

Kierowcom, którzy nie wymienili jeszcze opon przypominamy, że koniec listopada, to zdecydowanie ten moment w roku, kiedy letnie opony powinny leżeć już w garażach, a na kołach powinny być zimówki. Ale nawet jeśli opony są już wymienione, nie zwalnia to z zachowania ostrożności, szczególnie kiedy synoptycy zapowiadają gołoledź.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Pierwsza „szklanka” na drogach i masa kolizji komentarze opinie

  • gość 2019-11-24 16:40:26

    w takich momentach doceniam apki do ostrzegania, kiedyśjak jechałem, nie spodziewałem się, że bedzie taka szklanka, bo ogólnie droga była czysta i ładna, w yanosiku ktoś ostrzegł, zwolniłem i całe szczęście. To powinno być częsciej stosowane, serio.

  • gość 2019-11-24 16:42:26

    w takich momentach doceniam apki do ostrzegania, kiedyśjak jechałem, nie spodziewałem się, że bedzie taka szklanka, bo ogólnie droga była czysta i ładna, w yanosiku ktoś ostrzegł, zwolniłem i całe szczęście. To powinno być częsciej stosowane, serio.

  • Mały - niezalogowany 2019-11-24 22:28:01

    Mnie też kiedyś tak ostrzegli w Yanosiku, więc chyba to dosyć popularne. Podobnie jak w nocy przed nieoświetlonymi, ubranymi na czarno pieszymi.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama