Pięściarz z Sokółki w Polskim Turnieju Wagi Ciężkiej

Sport, Pięściarz Sokółki Polskim Turnieju Ciężkiej - zdjęcie, fotografia

Wicemistrz Polski z 2017 roku Andrzej Szkuta (UKS Boxing Sokółka) dołączył do „Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej” z główną nagrodą w wysokości 100 tysięcy złotych i profesjonalnym kontraktem pięściarskim – poinformował organizator Krystian Każyszka.

- W ostatniej, zaległej walce ćwierćfinałowej mieli boksować trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Polski Mateusz Figiel i Jakub Sosiński. Obaj ostatnio borykali się z kłopotami zdrowotnymi, ale Sosiński zgłosił gotowość występu 31 sierpnia na gali Summer Boxing Night w Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego. Jego rywalem będzie rezerwowy dotąd Andrzej Szkuta. Rezerwowym pozostaje zaś Jacek Chruślicki z Golden Team Nowy Sącz. Półfinały odbędą się 14 grudnia, a finał już w 2020 roku – powiedział Krystian Każyszka.

Dwa miesiące temu w Kościerzynie zainaugurowany został niecodzienny turniej z udziałem ośmiu pięściarzy. W formule "pucharowej" rywalizacja toczy się o wysoką premię finansową i dodatkowo kontrakt zawodowy z grupą Każyszki - "Rocky Boxing Night". Być może umowę promotorską podpisze nie tylko triumfator, ale jeszcze któryś z bokserów.

Jeżeli Andrzej Szkuta, trenowany przez byłego szkoleniowca młodzieżowej reprezentacji Polski Tomasza Potapczyka, pokona Jakuba Sosińskiego, wówczas w półfinale dołączy do aktualnego mistrza kraju w kategorii superciężkiej w boksie olimpijskim Mateusza Cielepały, a także pochodzącego z okolic Kościerzyny Kacpra Meyny i Pawła Sowika.

26-letni Andrzej Szkuta to srebrny medalista MP 2017 i brązowy 2016. Przed trzema laty wywalczył także wicemistrzostwo wśród młodzieżowców. W tamtym czasie boksował również w niemieckiej Bundeslidze. Łącznie stoczył ok. 100 pojedynków pięściarskich, z których przegrał 11.

- Znam Andrzeja od dziecka, był moi uczniem. Typowy pracuś na sali, nie żaden leń. Dla niego boks to typowa pasja i szkoda, że do tej pory walczył za darmo. Promotor, który weźmie go pod swoje skrzydła będzie zadowolony. Atutem Szkuty jest szybkość i praca na nogach. Kiedy przyjdzie mu się mierzyć z prawdziwymi kolosami to z pewnością pokaże te cechy – powiedział trener Tomasz Potapczyk.

Przez wiele sezonów Andrzej Szkuta sparował z innym zawodnikiem z Sokółki, młodszym o rok Pawłem Wierzbickim, wicemistrzem świata młodzieżowców (juniorów) z 2012 roku. - Musiał się nauczyć obron przed typową kategorią ciężką i dobrze sobie radził. Szkoda, że nigdy nie dostał szansy w reprezentacji. Z pewnością mógłby namieszać w międzynarodowej rywalizacji. Szkuta wie, że tylko codzienną harówką dojdzie do sukcesów. Jest gotowy na wyzwanie pod tytułem polski turniej wagi ciężkiej i jestem optymistą jeśli chodzi o pierwszą przeszkodę, czyli Jakuba Sosińskiego. Zresztą już niedługoobóz w Mrzeżynie i ostro zasuwamy – przyznał szkoleniowiec.

Jak poinformował organizator Krystian Każyszka pojedynki półfinałowe odbędą się na gali „Rocky Boxing Night” 14 grudnia w Kościerzynie. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu. - Pierwotnie planowaliśmy walki o awans do finału na ostatni weekend listopada, ale ostatecznie półfinały rozegrane zostaną 10 dni przed wigilią Bożego Narodzenia - dodał.

(BL)

Pięściarz z Sokółki w Polskim Turnieju Wagi Ciężkiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama