Motoryzacja, Pieszego potrąceniu udało uratować Zmarł szpitalu - zdjęcie, fotografia

Droga była zablokowana przez kilka godzin po wypadku, do jakiego doszło w minioną niedzielę, 29 września, późnym wieczorem, z udziałem pieszego. W Sokółce na ulicy Białostockiej kierowca potrącił mężczyznę w wieku 44 lat poza przejściem dla pieszych. Niestety, nie udało się go uratować, ponieważ w wyniku obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

W tym przypadku nie można mówić ani o dobrej widoczności, ani tym bardziej dobrych warunkach drogowych. W minioną niedzielę wieczorem padał deszcz i do tego w momencie zdarzenia było ciemno. Być może właśnie to spowodowało, że kierowca nie zauważył pieszego, który – jak relacjonowali świadkowie na miejscu – nagle wtargnął na szosę i do tego poza przejściem dla pieszych.

Tę wersję wstępnie potwierdza Policja, choć dokładne ustalenia będą jeszcze dopiero poczynione. Niemniej, po godz. 22.00 przekazano informację o wypadku w Sokółce na drodze krajowej nr 19. Jak również i o tym, że po tym zdarzeniu droga była całkowicie zablokowana i trzeba było zorganizować objazdy dla kierujących.

- W Sokółce, na ul. Białostockiej, na DK 19, w kierunku Białegostoku, kierujący samochodem Hyundai, lat 31, potrącił poza przejściem dla pieszych mężczyznę w wieku 44 lat. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł po przewiezieniu do szpitala. Droga jest zablokowana. Są zorganizowane objazdy dla pojazdów osobowych ulicami miasta. Pojazdy ciężarowe oczekują na zakończenie czynności na rogatkach miasta – przekazał nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Z relacji świadków, którzy komentowali to zdarzenie wynikało, że pieszy wszedł na jezdnię nagle, w zasadzie wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Kierowca nie miał żadnych szans wyhamowania swojego pojazdu. Tym bardziej, że było stosunkowo ślisko na mokrej nawierzchni. Policjanci jednak ustalą co się dokładnie wydarzyło i z pewnością przesłuchają bezpośrednich świadków zdarzenia.

Przypominamy w tym miejscu, że skoro mamy jesień, zasadnym jest, aby piesi poruszali się z elementami odblaskowymi. Są one obowiązkowe poza terenem zabudowanym, ale na pewno nie zaszkodzi mieć je na sobie także w terenie zabudowanym. Szczególnie, że zmrok zapada już dość szybko i nie zawsze latarnie włączają się o stosownej godzinie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Pieszego po potrąceniu nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama