Styl życia, Piknikowy weekend Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Kilka pikników będzie odbywało się w najbliższy weekend w Białymstoku. Mieszkańcy będą mogli wybrać te osiedlowe pikniki rodzinne, albo upamiętniający podpisanie porozumień sierpniowych. Każdy znajdzie coś dla siebie tym bardziej, że na pożegnanie wakacji ma dopisać pogoda w stolicy Podlasia.

W najbliższy weekend (30 i 31 sierpnia) odbędą się pierwsze rodzinne festyny organizowane przez białostockie Centrum Aktywności Społecznej. Spotkania pod hasłem „Silna Rodzina – Silny samorząd – Silna Polska” to okazja do sąsiedzkiej integracji, rozmów o aktywności społecznej i poszanowaniu wolności obywatelskich.

W Białymstoku, od końca sierpnia do 22 września, odbędzie się łącznie 11 festynów rodzinnych mających na celu pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracji społecznej. W trakcie tych spotkań zaplanowano liczne atrakcje i animacje. Będzie to także okazja do rozmowy z mieszkańcami o mieście, o tym jak działa, ile kosztuje. Pikniki te są zresztą zapowiedzianymi zaraz po wydarzeniach z 20 lipca, kiedy ulicami Białegostoku przechodził marsz równości, który niekoniecznie dobrze zapisał się w pamięci białostoczan. Prezydent postanowił w ten sposób z siebie zmyć odium nieprzychylnych komentarzy, jakie pojawiły się pod jego adresem po tym, gdy pierwszy duży piknik rodzinny w dniu marszu równości, zorganizował na dziedzińcu Pałacu Branickich marszałek województwa podlaskiego.

Pierwszy festyn odbędzie się w piątek (30 sierpnia) w godz. 11.00-16.00 na osiedlu Wygoda (park przy ul. A. Fredry). Hasłem przewodnim tego integracyjnego spotkania będzie „Pożegnanie wakacji”. Atrakcje czekające na uczestników to m.in. zabawy z animatorami i konkursy, gry planszowe, dmuchańce i eurobungee, gra w bule, zawody na boisku sportowym, stanowisko do malowania twarzy oraz do skręcania balonów, kącik malucha, kącik plastyczny i namiot schroniska dla zwierząt itp.

Następnego dnia (31 sierpnia) w godz. 11.00-16.00 wszyscy chętni do wspólnego spędzenia czasu spotkają się na osiedlu Białostoczek przy Szkole Podstawowej nr 42 (ul. Sokólska 1). Tematem tego rodzinnego festynu będzie „Bezpieczeństwo na drodze”. Wśród atrakcji, podobnych do poprzedniego dnia, będą też np. wata cukrowa, woda z saturatora Wodociągów Białostockich, stoisko Misja Robotyka i stoiska edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza (dotyczące równego traktowania „Inny, taki sam jak ja”).

Każde kolejne wydarzenie z cyklu rodzinnych festynów będzie organizowane w oparciu o tematykę przewodnią dotyczącą m.in. działań proekologicznych, bezpieczeństwa na drodze, dobroczynności, zdrowego trybu życia. Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z tym, że rad osiedli już nie ma, więc organizacją pikników tym razem zajęli się urzędnicy.

W najbliższą  sobotę (31 sierpnia) w parku Planty odbędzie się jeszcze jeden festyn „Strefa wolności”. Ten zostanie zorganizowany z w rocznicę odbudowy idei samorządności i samorządu w Polsce 1919-2019 i rocznicę porozumień sierpniowych.

W trakcie festynu, w godz. 12.00-16.00, białostoczanie będą mogli wziąć udział w działaniach animacyjnych i odwiedzić stoiska pedagogiczno-rozrywkowe. Będą mogli lepiej poznać takie pojęcia jak: prawa i swobody obywatelskie, prawa człowieka, wolność samorządu. Wśród atrakcji będą puzzle i plansze edukacyjne, tory przeszkód, kącik malucha, dmuchańce. Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych. Dzieci na pewno zainteresuje kącik z balonami i malowania twarzy. W programie znajdą się także wspólne tańce, quizy muzyczne i rodzinne, pokaz baniek mydlanych. Uczestnicy festynu zostaną poczęstowani watą cukrową.

Zapraszam białostoczan do udziału w sobotnim festynie. To szansa na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, a jednocześnie poszerzenie swojej wiedzy o historii – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

To wydarzenie także odbędzie się pod hasłem „Silna rodzina – Silny samorząd – Silna Polska”. Podobnie jak festyny organizowane przez Centrum Aktywności Społecznej między 30 sierpnia a 22 września. Ich celem jest pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracji społecznej. Harmonogram jest dostępny w zakładce „Białystok obywatelski”.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Piknikowy weekend w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama