6°C pochmurno z przejaśnieniami

Piłka piłce równa nie jest, choć jest grana w tym samym mieście i w tej samej lidze

Blogi, Piłka piłce równa choć grana samym mieście samej lidze - zdjęcie, fotografia

Pan Marek, jest Prezesem Klubu „Bestios”. To klub zrzeszający białostockich sportowców grających w piłkę ręczną i w siatkówkę.

- Nasz klub od 2014 roku prowadzi sekcję piłki ręcznej – opowiada Pan Marek. – Od 2015 roku mamy też sekcję siatkówki. W tym roku zespołom obu tych sekcji udało się wywalczyć wejście do II ligi. Zwróciłem się do Urzędu Miasta z prośbą o dofinansowanie. Otrzymałem 40 tysięcy złotych.

- To mało? – zapytałem.

- Powiem tak. W zeszłym roku otrzymałem 50 tysięcy złotych na II ligę piłki ręcznej. Usiadłem i zacząłem liczyć. Koszty wyjazdów, wynajem sali, opłaty sędziowskie, licencje zawodników, trener. I wyszło mi, że za 50 tysięcy nie dam rady utrzymać drużyny w II lidze. Pieniędzy nie przyjąłem i zrezygnowaliśmy z II ligi. Znów walczyliśmy w trzeciej. Znów awansowaliśmy, a ja dostaje jeszcze mniej pieniędzy niż poprzednio.

Co ciekawe, w II lidze siatkówki, gra jeszcze jedna drużyna z Białegostoku – BAS Białystok. Oni otrzymali 160 tysięcy na samo drugie półrocze. Jak to możliwe? Przecież grając w tej samej lidze ponosimy dokładnie takie same wydatki! Dlaczego zatem Bestios dostał cztery razy mniej?

- Ile pieniędzy Wam potrzeba? – pytam.

- Absolutne minimum na sale, sędziów i licencje to 78 – 80 tysięcy złotych – mówi Pan Marek. – I już naprawdę nie da się z tego niżej zejść.

W tej chwili w drużynie piłki ręcznej gra 16 chłopaków. W siatkówkę mam 13 zawodników i 4 na wzmocnienie. Co ja im powiem? Że Wasz trud i Wasza walka poszły na marne? Że znów wracacie do III ligi, bo miasta nie stać, aby dać Wam tyle pieniędzy co innym? Pan wie, że do sekcji piłki ręcznej zapisało się 64 chętnych. To są chłopcy, którzy chcą uprawiać sport. Co ja im powiem? Wracajcie do domu? Co ja mam robić Panie Radny?

(Wojciech Koronkiewicz)


Piłka piłce równa nie jest, choć jest grana w tym samym mieście i w tej samej lidze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl