6°C pochmurno z przejaśnieniami

Piłkarze MOSP Białystok wywalczyli tytuł wicemistrza!

MOSP Białystok, Piłkarze Białystok wywalczyli tytuł wicemistrza! - zdjęcie, fotografia

Fani piłki nożnej nie mieli wesołych min po zakończeniu meczu Polska – Kolumbia. Ale to nie znaczy, że wszystkim się tego dnia nie udało. Nasza białostocka drużyna MOSP świetnie poradziła sobie na mistrzostwach ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Tylko w rzutach karnych ustąpiła przeciwnikom. Mamy w Białymstoku wicemistrzów!

W minioną niedzielę, 24 czerwca, w Malborku, odbywały się mistrzostwa ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem, czyli Lotos Junior Cup 2018. Drużyna MOSP Białystok, chłopcy urodzeni w 2006 r. eliminacje w grupie przeszli jak burza pokonując między innymi Stężyce 1-0,Nowy Dwór aż 4-0, Słupsk 2-1 oraz Malbork 2-0.

W ćwierćfinale trafili na Luzino ale i tu nie dali szans przeciwnikowi wygrywając 2-0. W półfinale podopieczni trenera Sławomira Lewickiego wygrali ze Starogardem Gdańskim i tym sposobem trafili do finałowej rozgrywki, gdzie czekał na nich faworyt tych rozgrywek, czyli drużyna z Gdańska.

Młodzi białostoczanie zagrali bardzo ambitnie, co przełożyło się na ostateczny wynik. Aczkolwiek nie był on do końca satysfakcjonujący. Po bezbramkowym remisie i dogrywce, musieli uznać jednak wyższość przeciwnika. W rzutach karnych niestety białostoccy piłkarze ulegli, zajmując ostatecznie drugie miejsce zachowując tym samym tytuł wicemistrza rozgrywek Lotos Junior Cup 2018.

- Wspaniale zorganizowana impreza, z bardzo wysokim poziomem piłkarskiego turnieju. Widać, że program Piłkarska Przyszłość z Lotosem spełnia swoją rolę. Cieszymy się, że nasza drużyna choć w projekcie uczestniczy stosunkowo niedługo, to pokazała się z dobrej strony i zajęła wysokie drugie miejsce. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale w futbolu młodzieżowym nie zawsze chodzi o zwycięstwa, tylko także o zbieranie doświadczenia i ogrania potrzebnego w dalszym etapie rozwoju. Naszym celem jest wychowanie piłkarzy, którzy będą potrafili zaistnieć w poważnej seniorskiej piłce – powiedział naszej redakcji obserwujący zawody w Malborku trener i koordynator MOSP, Maciej Kudrycki.

W turnieju wzięło udział łącznie 15 zespołów ze wszystkich ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Tym bardziej tytuł wicemistrza tego turnieju cieszy i daje motywację do kolejnych występów na boiskach piłkarskich.

W drużynie MOSP Białystok na turnieju w Malborku zagrali:

KACPER RADZISZEWSKI – BRAMKARZ

BUĆKO MATEUSZ

KOZŁOWSKI OSKAR

KAZBERUK TYMOTEUSZ

HORVATH DAMIAN

KONOPKA MICHAŁ

CZYŻEWSKI KACPER

OSTASZEWSKI SZYMON

DRYGIEL PATRYK

ŁAZARSKI ADAM

WISZOWATY DAWID

JANKOWSKI TOMASZ

(Bernard Tymiński)


Piłkarze MOSP Białystok wywalczyli tytuł wicemistrza! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl