Polityka, odjeżdża rywalom - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 24 sierpnia, w samo południe kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2019 zaprezentowali samochód, którym będą peregrynować po naszym województwie. Wyborcy z pewnością zauważą przyjazd kandydatów.

- Zaraz tym busem wyruszamy w kilka miejsc w Białymstoku i w kilka miejsc poza naszym miastem - zapowiedział Tomasz Madras, polityk PiS. 

Opera i Filharmonia Podlaska przy Odeskiej jest miejscem, gdzie zwyczajowo przeżywamy tzw. kulturę wyższą. Tym razem, w piękne sobotnie południe mieliśmy okazję zobaczyć busa, którym kandydaci do polskiego Parlamentu będą przemierzać podlaskie drogi i odwiedzać wyborców.

Jako pierwszy głos zabrał radny Tomasz Madras, który wprowadził w temat spotkania oraz przedstawił uczestników prezentacji. Jak się również okazało, PiS zebrał już wymaganą liczbę podpisów wymaganych do rejestracji list wyborczych. 

- Taka partia jak Prawo i Sprawiedliwość nie ma problemu. My, z naszymi działaczami, z naszymi strukturami, zbieramy podpisy sprawnie przed wyborami. Ale zawsze jest to ważne, aby dać jeszcze szansę tym, którzy chcą się wykazać. Aby jak najwięcej podpisów do zarejestrowania trafiło do komisji wyborczych - mówił Tomasz Madras, jeden z kandydatów do Sejmu z list PiS. 

Następnie głos zabierali po kolei kandydaci do sejmu i senatu, każdy z nich mówił zarówno o programie partii oraz swoich pomysłach na najbliższe 7 tygodni, w wypowiedziach niektórych można było wyłapać nutkę autoreklamy. Kampania (która technicznie jeszcze się nie zaczęła) rządzi się jednak swoimi prawami.

Oklejony bus marki Mercedes prezentował się okazale, oczywiście hasłem przewodnim, które z łatwością można dostrzec na boku jest "Dobry czas dla Polski", czyli nowy kampanijny slogan partii rządzącej. Do tego hasła nawiązywał w swojej wypowiedzi m.in. profesor Henryk Wnorowski - obecny poseł, który kandyduje w wyborach do sejmu z pozycji 9. Wg niego:

- Dobry czas, to przyszłość Polski i  tak to hasło winno być interpretowane. Oczywiście wiąże się to z uzyskaniem przez PiS większości pozwalającej na samodzielne rządzenie - mówił poseł Wnorowski ubiegający się o reelekcję.

 

Po części oficjalnej, kandydaci udzielali wywiadów przedstawicielom mediów, padały pytania zarówno o wybory, jak również o bieżące tematy polityczne. 

Jeszcze przed 13:00 prezentacja zakończyła się i część kandydatów udała się "PiSobusem", jak go potocznie nazywają, na spotkania z wyborcami.

(Włóczykij)

PiS odjeżdża rywalom komentarze opinie

  • gość 2019-08-25 14:26:06

    Na scianie bocznej jako logo powinno byc zmieszczone zdjecie Ziobry jako gwaranta \' praworzadnosci" , z haslem nowych zmian - " Nasi prokuratorzy beda bronic zamiast scigac" !
    oczywiscie wiadomo kogo.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama