Polityka, stronie mieszkańców wybiera jutrzejsze uroczystości - zdjęcie, fotografia

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie wezmą udziału w jutrzejszych uroczystościach nadania Honorowego Obywatelstwa zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska. Nie zgadzają się na dzielenie białostoczan przez prezydenta i radnych POKO, którzy wbrew woli mieszkańców przeforsowali taki tytuł zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi.

Radni Prawa i Sprawiedliwości potępiają w sposób zdecydowany bandycki mord na śp. Pawle Adamowiczu, jednak w przyznawaniu honorowego obywatelstwa naszego miasta nie chcą i nie będą kierować się emocjami oraz politycznym interesem, ale rzetelną i obiektywną oceną dokonań kandydata i jego związków z naszym miastem. Tych związków zwyczajnie nie widzą – o czym informowali na sesjach Rady Miasta. Radni POKO nie przyjmowali takiej argumentacji i usiłowali znaleźć związki Pawła Adamowicza z Białymstokiem w postaci wartości, którymi rzekomo kierował się były prezydent Gdańska oraz radni i prezydent w Białymstoku.

- Padały liczne głosy mieszkańców Białegostoku na licznych forach społecznościowych, bądź też były liczne komunikaty, które jasno i wyraźnie mówiły, że z tego tytułu pan prezydent podzielił mieszkańców Białegostoku. Tu jest też taka sytuacja niezbyt komfortowa dla wszystkich białostoczan, ponieważ tak jak mieszkańcy Białegostoku, tak i my uważamy, że pan Paweł Adamowicz po pierwsze nie miał żadnych związków z Białymstokiem. Po drugie sami politycy Platformy Obywatelskiej przypominali, że podczas jego działalności publicznej dochodziło do różnego rodzaju nieprawidłowości. W związku z powyższym chcielibyśmy przekazać, że nie będziemy uczestniczyli w jutrzejszej uroczystości, w której ten tytuł Honorowego Obywatela zostanie dla śp. pana Pawła Adamowicza przyznany – przekazał szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, radny Henryk Dębowski.

Radni PiS zwracali też uwagę, że nadanie takiego tytułu nie było w żaden sposób skonsultowane z mieszkańcami Białegostoku. I można o tym choćby przeczytać na facebokowym profilu Przewodniczącego Rady Miasta, który jako pierwszy wyszedł z pomysłem uhonorowania Pawła Adamowicza w Białymstoku, po czym pomysł poparli inni radni oraz Tadeusz Truskolaski. Tylko pod tym wpisem radnego Łukasza Prokoryma znajduje się wiele komentarzy negatywnie odnoszących się do pomysłu, a także wskazujących na brak dialogu z mieszkańcami, jak również brak związku zmarłego z naszym miastem.

- To jest kwestia samego tytułu Honorowego Obywatelstwa. Powinien być przyznawany osobom, co do których mieszkańcy nie mają wątpliwości, że zasługują na ten tytuł. Przypomnę, że nie mieliśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości żadnych zastrzeżeń do przyznania Honorowego Obywatelstwa dla Arcybiskupa Jakuba. I to właśnie w tę stronę należałoby wypracowywać rozwiązanie na przyszłość – powiedział radny PiS Paweł Myszkowski.

Chodzi głównie o to, że mieszkańcy nie sprzeciwiali się pomysłowi z uhonorowanie biskupa Jakuba, jak również jest on ściśle związany z naszym miastem oraz z regionem. Natomiast w sprawie nie wzięcia udziału w uroczystościach nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku Pawłowi Adamowiczowi PiS nie wprowadzi dyscypliny klubowej. Zwyczajnie nie weźmie w tym wydarzeniu udziału. Radni przekazali, że w tej sprawie nie dadzą się podzielić prezydentowi Białegostoku i pozostaną po stronie mieszkańców naszego miasta. Skoro radni POKO i prezydent Truskolaski upolitycznili tytuł Honorowego Obywatela i jutrzejsze uroczystości, niech sami biorą udział we własnym projekcie politycznym.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

PiS stoi po stronie mieszkańców. Nie wybiera się na jutrzejsze uroczystości komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-27 19:28:52

    PiS stoi po stronie pisowców.
    Mieszkańcy Białegostoku, śmiem twierdzić że w swojej zdecydowanej większości pisowcami, na szczęście, nie są.
    Wiec po co Szanowna Pani Redaktor tak w koło Macieju ujadać na prezydenta Truskolaskiego ? No po co ...?

  • gość 2019-06-28 13:30:35

    Ci tzw. mieszkańcy Białegostoku to takie nasze ,,lokalne słoiki". Można im łatwo wmówić jakimi to światowcami są głosując na tą kreaturę

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama