10°C słabe opady deszczu

Platforma chce debatować z mieszkańcami. Ale własne zdanie zaprezentuje i tak

Kiedy: 2017-11-16 , godzina: 18:00

Wiadomości, Platforma debatować mieszkańcami własne zdanie zaprezentuje - zdjęcie, fotografia

Platforma Obywatelska przypomniała sobie o wyborach samorządowych. Jej lokalni politycy postanowili zacząć pisać program wyborczy wraz z mieszkańcami. Pomysłem na to mają być debaty w ramach Klubu Obywatelskiego, a pierwszym tematem będzie lotnisko na Krywlanach.

PO nie dość, ze spóźniło się z pomysłem konsultacji (PiS spotykał się z mieszkańcami na osiedlach i dzielnicach pytając o ich propozycje do budżetu na 2018, ale także rozdając ankiety ze
szczegółowymi pytaniami o najważniejsze problemy miasta. Ankiety miały charakter otwarty i białostoczanie mogli wprowadzać tam własne kwestie. W świetle tego pomysłu koncepcja debat w dość jednoznacznie kojarzonym Klubie Obywatelskim nie wydaje się ani atrakcyjnym ani specjalnie twórczym sposobem na poznanie potrzeb mieszkańców.

Najbliższa debtala ma odbyć się w Famie (czwartek, 16.11) o godz. 18.00, a przedstawiciele i radni PO chcą podczas tej debaty poznać zdanie białostoczan o lotnisku na Krywlanach. Planowane są kolejne debaty, które mają stworzyć fundamenty pod samorzadowy program, z którym PO chce iść do wyborów.

- Chcemy w ten sposób rozpocząć debatę o programie samorządowym dla miasta Białegostoku. Chcemy to zrobić wspólnie z mieszkańcami. Jesteśmy otwarci na sugestię białostoczan – mówił Zbigniew Nikitorowicz, wiceprezydent miasta z ramienia PO.

Co ciekawe - mimo deklarowanej chęci poznania opinii mieszkańców na temat Krywlan - politycy PO chcą wykorzystać debatę do prezentacji własnych poglądów na ten temat i zwalczania odmiennych opinii. A to akurat średnio wróży kocenpcji konsultacji społecznych, w których o zdanie pyta się zwyczajnych obywateli, a nie zainteresowanych tematem polityków.

- Jest to sprawa budząca zainteresowanie i emocje. Jest w tej sprawie dużo czarnej propagandy uprawianej przez niektóre środowiska i osoby – twierdził Nikitorowicz.

Wątpliwości rozwiewa Maciej Biernacki, radny PO, który dodatkowo zapowiada, że chce aby mieszkańcy poznali opinie zaproszonych przez PO ekspertów.

Kolejnymi tematami mają być:  oświata, komunikacja publiczna, sprawy społeczne.

(AR/ Foto: BI-Foto)

 


Platforma chce debatować z mieszkańcami. Ale własne zdanie zaprezentuje i tak komentarze opinie

  • gość 2017-11-16 09:47:34

    MYDLENIE OCZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl