Wiadomości, Platforma Nowoczesna przegrała swój pierwszy proces trybie wyborczym - zdjęcie, fotografia

Koalicja Obywatelska, na którą składa się przede wszystkim Platforma Obywatelska i Nowoczesna przegrała w czwartek, 20 września, swój pierwszy proces w trybie wyborczym. Kandydat na radnego Rady Powiatu Białostockiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej podał nieprawdziwe informacje dotyczące kandydatki na burmistrza Łap – Urszuli Jabłońskiej z komitetu Prawo i Sprawiedliwość. Będzie musiał ją przeprosić i zamieścić na swoim profilu informacje prawdziwe na okres 7 dni.

Pisaliśmy i to już wiele razy, że kłamstwo nie popłaca i w szczególności nie przystoi się nim posługiwać w walce politycznej. Boleśnie przekonał się dziś o tym Andrzej Fronc, kandydat nm radnego Rady Powiatu Białegostoku z ramienia Koalicji Obywatelskiej, czyli komitetu dwóch partii – PO i Nowoczesnej. Pomówił kandydatkę na burmistrza Łap i urzędującą burmistrz – Urszulę Jabłońską.

- Zakazać uczestnikowi postępowania Andrzejowi Fronc działającemu na profilu portalu społecznościowego Facebook jako Andrzej Fronc udostępniania zmodyfikowanego bannera wyborczego Urszuli Jabłońskiej kandydującej na urząd Burmistrza Łap z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość zmieniającego hasło wyborcze „serce dla Łap” na „pomagam tylko swoim” z doklejonym wizerunkiem Proboszcza Parafii Św. Krzyża w Łapach i ręki trzymającej wachlarz banknotów;

Nakazać uczestnikowi postępowania Andrzejowi Fronc opublikowanie na profilu Andrzeja Fronc na portalu społecznościowym Facebook przeprosin o treści: „Przepraszam Panią Urszulę Jabłońską za to, że w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2018 roku udostępniałem na swoim profilu na portalu Facebook zmodyfikowany banner wyborczy Urszuli Jabłońskiej z dopisaną nieprawdziwą informacją „pomagam tylko swoim” oraz z doklejonym zdjęciem księdza i ręki trzymającej wachlarz banknotów. Andrzej Fronc” na bannerze o wielkości 7 cm (pion) na 10 cm (poziom), czcionką kroju Times New Roman, rozmiar 14 oraz utrzymania tego banneru na tych profilach przez 7 dni – odczytała dziś sędzia Sądu Okręgowego Bogusława Zieleniewska – Masłowska.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale w trybie wyborczym obowiązuje wyłącznie 24 tryb orzekania. Zatem najprawdopodobniej jutro – o ile kandydat na radnego z Koalicji Obywatelskiej się od niego odwoła – będzie znane ostateczne rozstrzygnięcie sądu wyższej instancji. Jeśli się nie odwoła, to dzisiejsze orzeczenie stanie się prawomocne. Dodamy jeszcze, że niezależnie od jutrzejszych rozstrzygnięć, posługiwanie się memami i fałszywymi informacjami w polityce, a zwłaszcza w kampanii wyborczej, to nic innego polityka rynsztokowa. Nie jest godna osób, które chcą wziąć odpowiedzialność za społeczeństwo w swoje ręce.

Już jutro rozwiniemy ten temat na naszych łamach. Postaramy się o komentarz poszkodowanej w tej sprawie burmistrz Łap. Dodamy jeszcze w tym miejscu, że najprawdopodobniej szykuje się kolejny proces w trybie wyborczym, w którym znów za kłamstwa i nieprawdziwe informacje może odpowiadać jedna z osób kandydująca do samorządu z list Koalicji Obywatelskiej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Platforma.Nowoczesna przegrała swój pierwszy proces w trybie wyborczym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama