Plaża Dojlidy znów miejscem zmagań triathlonowców

Sport, Plaża Dojlidy znów miejscem zmagań triathlonowców - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
SIER 18
Plaża Dojlidy godz: 06:30

Od 2015 roku stolica Podlasia jest areną triathlonowych zmagań w ramach cyklu Elemental Tri Series. Tym razem, już w niedzielę 18 sierpnia, w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy rywalizacja toczyć się będzie o Mistrzostwo Polski.

Na listach startowych Elemental Tri Series w Białymstoku widnieją nazwiska ponad 400 zawodników (zapisy wciąż trwają na stronie www.triathlonseries.pl). To zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy, na których czeka spore wyzwanie. Przypomnijmy, że do wyboru są trzy dystanse:

- olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu)

- sprinterski z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km)

- oraz najkrótszy, czyli supersprinterski z draftingiem (0,2 km – 10 km – 2,5 km).

Największe zainteresowanie przyciąga dystans olimpijski, gdzie zgłosiło się już ponad 250 osób. Nie może to dziwić, bo najlepsi spośród startujących będą mogli szczycić się mianem mistrzów Polski. Prócz tytułów w kilku kategoriach wiekowych, rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski dla osób z niepełnosprawnością (start indywidualny) oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet osób z niepełnosprawnością. Sztafety w tej kategorii będą 2- lub 3-osobowe, w każdej musi znaleźć się minimum jeden zawodnik niepełnosprawny, który wystartuje w jednej z trzech konkurencji – pływanie, kolarstwo lub bieganie.

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sporu i Rekreacji. Widowiskowy start uczestników odbywać się będzie na plaży. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy, zaś trasa kolarska zostanie poprowadzona ulicami miasta. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż ul. Plażowej.

Niedzielną imprezę rozpoczniemy akcentami biegowymi. Jako pierwsi na trasą wyruszą uczestnicy 10K Run Series Białystok 2019 (dystans 10 km). Później tradycyjnie toczyć się będzie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów:

- 200 m (dla zawodników w wieku 1-7 lat),

- 500 m (8-11 lat)

- oraz na 1000 m (12-15 lat).

Zawody w Białymstoku są ostatnim, finałowym etapem cyklu Elemental Tri Series 2019. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizowali w maju w Olsztynie, w czerwcu w Grodzisku Mazowieckim i wreszcie w lipcu w Blachowni k. Częstochowy.

Szczegółowe informacje i dokładny program imprezy znajduje się na stronie www.triathlonseries.pl. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do kibicowania, przepraszając jednocześnie za powstałe utrudnienia. W związku z organizacją zawodów triathlonowych 18.08.2019 r. nastąpi zamknięcie ruchu drogowego na poniższych ulicach:

- ul. Plażowa w godzinach od 06:30 do 20:00 - całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Poziomej do ul. Ks. Stanisława Suchowolca;

- ul. Świętego Proroka Eliasza w godzinach od 06:30 do 19:00 - całkowite zamknięcie lewej jezdni na odcinku od ul. Ks. Stanisława Suchowolca do ul. Jacka Kuronia (na prawej jezdni ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach) oraz całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Jacka Kuronia do skrzyżowania z ul. Franciszka Karpińskiego;

- ul. Jacka Kuronia w godzinach od 06:30 do 19:00 - całkowite zamknięcie lewej jezdni na odcinku od ul. Świętego Proroka Eliasza do ul. Adama Mickiewicza (na prawej jezdni ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach);

- ul. Adama Mickiewicza w godzinach od 06:30 do 19:00 - całkowite zamknięcie lewej jezdni na odcinku od ul. Jacka Kuronia do ul. Franciszka Karpińskiego (na prawej jezdni ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach);

- ul. Franciszka Karpińskiego w godzinach od 06:30 do 19:00 - całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Adama Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Świętego Proroka Eliasza;

- ul. Solnicka w godzinach od 06:30 do 19:00 - całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Franciszka Karpińskiego do ul. Jacka Kuronia.

Kierowcom aut osobowych, którzy chcą uniknąć utrudnień na DK 19 (ul. Ks. St. Suchowolca i ul. Zabłudowska) sugerujemy następujący objazd: ul. Zabłudowska - ul. Stoczni Gdańskiej - ul. Grabowa - ul. Mickiewicza – ul. Miłosza.

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. Cezarion)

Plaża Dojlidy znów miejscem zmagań triathlonowców komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama