Plenerowy pokaz sztuki "Wiśniowy Sad"

Kultura, Plenerowy pokaz sztuki Wiśniowy - zdjęcie, fotografia
WRZ 08
Łąka przy ulicy Grunwaldzkiej 75 godz: 18:30

“Wyobraź sobie spektakl na podstawie najsłynniejszego dramatu Antoniego Czechowa, który dzieje się pod gołym niebem. Wyobraź sobie, że jego akcja toczy się między starymi domami pośród wiśni i jabłoni. Wyobraź sobie muzykę płynącą z instrumentów na żywo (kujawskim barabanie, huculskich cymbałach, 120 letnim klarnecie i przedwojenny włoskim akordeonie) oraz tancerzy na łące. Gdy zachodzi słońce zapalamy światła reflektorów i zaczynamy opowiadać o ludziach, ich marzeniach, wspomnieniach i sentymentach. Właśnie taki spektakl powstaje teraz na jednym z ostatnich skrawków drewnianego Białymstoku. Na ulicy Grunwaldzkiej odnaleźliśmy nasz wiśniowy sad…”

Zapraszamy na premierę spektaklu "Wiśniowy sad" na podstawie klasycznego tekstu Antoniego Czechowa w reżyserii Mateusza Tymury, która w plenerowej odsłonie odbędzie się już 8 i 9 września o godzinie 18:30 na łące przy ulicy Grunwaldzkiej 75.

- Jako Fundacja Teatr Latarnia ponownie wychodzimy w przestrzeń miejską aby ożywić ją działaniami teatralnymi i kulturalnymi. Do najnowszej produkcji, którą zrealizujemy na jednym z ostatnich drewnianych skrawków Białegostoku zaprosiliśmy wielu utalentowanych aktorów i twórców takich jak: Ewa Palińska, Magdalena Czajkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Czarnecka, Sylwia Maciejewska, Błażej Piotrowski, Błażej Twarowski, Rafał Pietrzak, Zbigniew Zibi Rusiłowicz, Dominik Gorbaczyński, Krzysztof Pilat – przekazał organizator wydarzenia.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY

Spektakl powstaje w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Białegostoku dla twórców profesjonalnych przyznanego Magdalenie Czajkowskiej.

- Jednak z powodu dużych rozmiarów całego przedsięwzięcia i nieuzyskania innych środków finansowych prowadzimy obecnie internetową zbiórkę pieniędzy w celu dokończenia pracy nad spektaklem – pada w wyjaśnieniu.

Wesprzeć Teatr Latarnia można na https://zrzutka.pl/fbmkv5

Video: https://www.youtube.com/watch?v=0nsuyhT7_kM

Liczba miejsc siedzących na spektaklu jest ograniczona (rezerwacja na maila: [email protected]). Wstęp: płatny - give what you feel / płacisz ile chcesz.

Czas trwania: 3 h 20 minut

Prosimy zabrać ze sobą ciepłe ubrania, koce, ciepłą herbatę itp.

(Źródło i foto: Teatr Latarnia/ oprac. Kalina)

Plenerowy pokaz sztuki "Wiśniowy Sad" komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama