Nieruchomości, Płytki drewno panel jaką podłogę zainwestować - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 07/02/2019 20:22

Podłoga jest bardzo ważnym elementem wystroju, decyduje o charakterze wnętrza. Dobór koloru, materiału, struktury wpływa na to jak postrzegamy pomieszczenie, ma duży wpływ na jego optykę. Stanowi swojego rodzaju tło dla umeblowania.

Płytki, drewno czy panel – w jaką podłogę zainwestować?

Podłoga jest bardzo ważnym elementem wystroju, decyduje o charakterze wnętrza. Dobór koloru, materiału, struktury wpływa na to jak postrzegamy pomieszczenie, ma duży wpływ na jego optykę. Stanowi swojego rodzaju tło dla umeblowania.

Wybór podłóg w chwili obecnej jak niezmiernie bogaty, warto wymienić w tym miejscu najbardzie popularne:

  • podłogi drewniane,
  • panele podłogowe,
  • terakota,
  • panele winylowe,
  • wykładziny.

Duży wybór, kolorystyka, parametry powodują o tym do jakich zastosowań nadają się. Niezależnie jednak od walorów estetycznych, wybierając podłogę powinniśmy kierować się jej parametrami:

  • trwałość – drewno jest  miękkim materiałem, porównując do paneli i terakoty. W związku z tym odbierane jest jako materiał, który najszybciej ulegnie zniszczeniu. Pamiętać należy jednak że drewno jest materiałem który może być wielokrotnie odświeżać poprzez tzw. cyklinowanie, a ubytki punktowe mogą być naprawiane dzięki specjalnym preparatom, które można kupić niemal w każdym sklepie z akcesoriami typu kit. Zaś panel, który jest porysowany nadaje się w zasadzie tylko do wymiany. Najtwardszym materiałem są oczywiście terakoty, stosowane zazwyczaj w przedpokojach i łazienkach. Coraz częstszym trendem jest używanie ich w domach na parterze, czyli powierzchni która jest najbardziej narażona na działanie wilgoci, którą przynosimy ze sobą do domu my, czy też nasze czworonogi. Woda ma bardzo duży wpływ na jakość podłogi, zbyt duża wilgoć, czy niewytarta powierzchnia spowodują gnicie czy tzw. puchnięcie paneli.
  • akustyka – panele z racji materiału z którego są wykonane, są twarde, a co za tym idzie są stosunkowo głośne. Doskonale wiemy wszyscy z czym jest to związane, hałas słyszymy my, ale też sąsiedzi pod nami. Istnieje sposób na minimalizację tego zjawiska, kluczem są odpowiednio dobrane podkłady podłogowe. Podłoga drewniana jest znacznie cichsza, w związku z tym daje nam większy komfort użytkowania.
  • ogrzewanie podłogowe –  bardzo ważne jest zdecydowanie się na określony sposób ogrzewania podłogowego, czyli wodne i elektryczne. Nie każda podłoga nadaje się na tego typu rozwiązania. Pamiętać powinniśmy o tym na etapie wyboru podłogi, producenci podają w specyfikacji, czy dana podłoga może współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Jeśli nie uwzględnimy tego, ryzykujemy zniszczeniem podłogi, lub tłumieniem ciepła, które nie przeniknie na zewnątrz.
  • montaż – panele podłogowe są łatwe do montażu, można zdecydować się na samodzielny montaż. Dziś większość paneli posiada tzw. system pióro-wpust, umożliwiającym dokładanie pojedynczych paneli. Podłoga drewniana warstwowa może zostać położona na podkładzie, jeśli posiada odpowiedni system montażu. Lita zaś musi zostać przyklejona po podłogi, wymaga to jej odpowiedniego przygotowania z użyciem dedykowanych produktów, jak podkład i klej. Warto zlecić montaż wyspecjalizowanej firmie, jeśli nie czujemy się na siłach i nigdy podobnych montaży nie robiliśmy.

wybór podłogi


Wybór rodzaju podłogi mamy już za sobą, kolejnym elementem jest wybór koloru. Małe pomieszczeni optycznie zwiększymy używając jasnej podłogi, której zastosowanie spowoduje lepsze odbicie światła. Każde z pomieszczeń ma swój charakter, warto zatem poświęcić chwilę na odpowiedni wybór, ewentualnie zdecydować się na współpracę z doświadczonym projektantem,  Wybierając podłogę do mieszkania, pamiętajmy o tym że jest to decyzja kosztowna, zatem parametry i wytrzymałość połączona z odpowiednim  designem– nadadzą wnętrzu charakter na długie lata. Mamy nadzieję że artykuł chociaż w małym stopniu skłoni Państwa do refleksji i odpowie na kilka pytań


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

 

Płytki, drewno czy panel – w jaką podłogę zainwestować? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama