17°C bezchmurnie

Pływalnia na Stromej zaprasza na zajęcia

Styl życia, Pływalnia Stromej zaprasza zajęcia - zdjęcie, fotografia

Zmiana w grafikach pracy białostockich pływalni. Od środy, 1 sierpnia miłośników sportów wodnych i relaksu można uczęszczać na Pływalnię Rodzinną, która po modernizacji zmieniła swoje oblicze. Pływalnia Sportowa przy Włókienniczej rozpoczęła natomiast miesięczne wakacje.

Lato to czas odpoczynku, ale też dobry moment, by zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Polecamy zwłaszcza trening w wodzie, który jest najbezpieczniejszy. Nie obciąża stawów, organizm mniej się męczy, a ryzyko kontuzji jest minimalne. Od 1 sierpnia po miesięcznej przerwie zaczęła działać Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a. Oprócz pływania rekreacyjnego, w czasie wakacji organizuje różnorodne zajęcia.

Na aqua aerobik zapraszamy (oprócz 15 sierpnia):

- w każdy poniedziałek i środę w godzinach 16:15-17:00, 17:00-17:45, 17:45-18:30 oraz

- w każdy wtorek i czwartek w godzinach 8:30-9:15, 9:15-10:00, 10:00-10:45.

Grupowe zajęcie nauki i doskonalenia pływania planowane są codziennie od poniedziałku do piątku w terminach: 6-17 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) i 20-31 sierpnia:

- BRODZIK w godz. 14:45-15:30 dla początkujących dzieci powyżej 8 lat

- DUŻY BASEN w godz. 15:30-16:15 doskonalenie pływania dla dzieci powyżej 8 lat.

Indywidualne zajęcia nauki i doskonalenia pływania odbywają się:

- codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach umówionych z instruktorem nauki pływania (w kasie Pływalni Rodzinnej)

Informacje o zajęciach i grupach można także uzyskać pod nr tel. (85) 66 28 703.

Od jesieni 2017 r. Pływalnia Rodzinna funkcjonuje w nowych, nowoczesnych warunkach. Po modernizacji obiekt jest większy i bardziej kolorowy. To już nie tylko basen pływacki, ale też komfortowe SPA i wodny plac zabaw dla najmłodszych. Jest tu duży basen z sześcioma torami, dwa jacuzzi, czy mniejszy basen wyposażony m.in. w ławki rurowe i leżanki z masażerami. Przy ul. Stromej 1a znajduje się jedyny w regionie basen z ruchomym dnem, nowe zjeżdżalnie, w tym jedna pontonowa. Można tu wypoczywać w saunie, grocie solnej i na tzw. słonecznej łące – pod lampami emitującymi światło zbliżone do naturalnego.

Z usług Pływalni Rodzinnej można korzystać codziennie (oprócz święta 15 sierpnia) w godz. 6:15-21:30. W sierpniu można tu odblokować także niewykorzystane pieniądze zgromadzone na Karcie Sporu Białostockiego Ośrodka Sporu i Rekreacji. Wystarczy przyjść z nią do kasy pływalni.

- Karta zachęca do aktywnego trybu życia i daje wiele korzyści, także finansowych – wpłacając odpowiednią kwotę uzyskujemy rabat na wybrane usługi. Wchodząc na obiekt z Kartą Sportu nie trzeba mieć ze sobą gotówki – opłaty są pobierane przez automat. Można nią płacić za wstęp na Pływalnię Sportową, Pływalnię Rodziną, Pływalnię Kameralną, plażę miejską Dojlidy i lodowisko BOSiR. To karta wieloosobowa, na okaziciela, czyli można nią płacić za wstęp np. całej rodziny – wyjaśnia kierownictwo BOSiR.

Niewykorzystane (np. z przyczyn losowych) w ustalonym terminie środki na karcie 30-dniowej i 90-dniowej są blokowane do kolejnej wpłaty. I właśnie dla takich sytuacji jest dedykowana wakacyjna akcja BOSiR. Dopiero po roku od ostatniej wpłaty pieniądze są zerowane. Akcja odblokowania Kart Sportu trwa do 31 sierpnia 2018 roku, także na terenie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej (czynny codziennie w godz. 9:00-20:00).

Od 1 sierpnia Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 ma miesięczną przerwę. Tu czynna będzie jedynie kasa: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. W tym czasie na obiekcie planowany jest remont schodów zewnętrznych (od strony rzeki Białej) i szatni B na brodziku. Dodatkowo w saunie suchej ma być wymieniona stolarka i odnowiona konstrukcja zjeżdżalni wodnej. Planowane są też prace konserwacyjne i naprawcze instalacji uzdatniania wody basenowej oraz innych urządzeń znajdujących się na pływalni, które można wykonać wyłącznie przy wyłączonym z eksploatacji obiekcie.

Od 1 września powinny być czynne wszystkie trzy baseny BOSiR, także Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c.

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. Cezarion)


Pływalnia na Stromej zaprasza na zajęcia komentarze opinie

  • gość 2018-08-07 18:44:37

    To jest następny poważny problem Białegostoku , miasto które wydaje mil na promocję ,którego władze niby zaprasza turystów , w temacie rozrywki wodnej ma do zaoferowania tyla samo co w temacie innych rozrywek , czyli NIC. I to jest problemem tego miasta a nie bus pasy pani szanowna redaktor.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl