Wiadomości, wypuszcza kolejny konwój wstydu głównej Jacek Żalek - zdjęcie, fotografia

Jacek Żalek ma odejść z lokalnej polityki, a najlepiej z polityki w ogóle, bo przynosi wstyd mieszkańcom Białegostoku i samemu miastu – uważają politycy Platformy Obywatelskiej. Po ulicach Białegostoku jeździ kolejny już konwój wstydu, który tym razem będzie nawoływał do rezygnacji Żalka z zamiaru ubiegania się o fotel prezydenta Białegostoku.

Dziś na ulice Białegostoku wyjechał samochód z przyczepką, która wozi banner widoczny na zdjęciu powyżej. W ten sposób Platforma Obywatelska chce przekonać Jacka Żalka do rezygnacji z ubiegania się o fotel prezydenta Białegostoku. Ta akcja ma także skłonić władze Prawa i Sprawiedliwości, w tym samego prezesa Kaczyńskiego, aby wycofał Żalka z wyborów samorządowych w Białymstoku, oczywiście jeśli Żalek sam wcześniej nie zrezygnuje. Jak mówili politycy Platformy, przynosi on wstyd wszystkim w Białymstoku i w ogóle szkodzi wizerunkowi miasta.

- Dziś inaugurujemy akcję „Żalek zrezygnuj” po to, aby poprosić białostoczan, by wywarli presję wraz z nami na Żalka i na PiS, aby wycofać tę fatalną kandydaturę w walce o prezydenturę w Białymstoku. Żalek kompromituje Białystok w całej Polsce. Jest na językach wszystkich Polaków. To jest postać, która nie może startować na prezydenta Białegostoku – powiedział szef regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Robert Tyszkiewicz.

- Kiedy szliśmy w tę sobotę w Wielkim Marszu Wolności w centrum Warszawy, nieśliśmy ze sobą transparenty „Platforma Obywatelska Białystok Podlaskie”. Wielu ludzi z Białegostoku, Warszawy i z całej Polski podchodziło do nas, pozdrawiało nas, ale też mówiło, że powinniśmy nieść ze sobą jeszcze jeden transparent – „Żalek zrezygnuj”. Bo on przynosi wstyd dla naszego miasta – powiedziała Jowita Chudzik, koordynatorka akcji z jeżdżącym bannerem.

Grafika, która już przemieszcza się po ulicach Białegostoku, ma pokazywać – jak przekonywali działacze Platformy – prawdziwą twarz Jacka Żalka. To jednak nie wszystko. Została także uruchomiona akcja w mediach społecznościowych pod hasłem „Żalek zrezygnuj”. Nie ustanie, dopóki Jacek Żalek nie wycofa się z kandydowania o fotel prezydenta Białegostoku. Ma też uświadamiać mieszkańcom z kim mają do czynienia i jakiego traktowania mogą się spodziewać po parlamentarzyście, który reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość.

- Białystok i białostoczanie nie zasługują, aby być zakładnikiem partyjnych układanek pomiędzy PiS-em, partią Porozumienie, a Solidarną Polską. Dlatego apeluję do polityków PiS-u, do prezesa Kaczyńskiego, już po raz kolejny, żeby Białystok nie był zakładnikiem politycznych układanek, które są zawierane w Warszawie – przekazał szef białostockich struktur PO, Zbigniew Nikitorowicz.

Zbigniew Nikitorowicz przekonywał też, że skoro był popełniony błąd, to powinny być wyciągnięte konsekwencje. A tymi konsekwencjami powinno być wycofanie kandydatury Żalka z wyścigu o prezydenturę w Białymstoku. Politycy największej partii opozycyjnej mówią, że nie cieszą się z faktu spadku notowań PiS w Białymstoku w związku z wypowiedziami Jacka Żalka na temat rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Bo chodzi o sprawy nadrzędne. Są nimi przede wszystkim – dbałość o wizerunek miasta i dobre imię jego mieszkańców.

- Jacek Żalek kompromituje Białystok. I to są straty, które później będzie bardzo ciężko odrobić. Dlatego nie kierujemy się tutaj wąsko pojętym interesem partyjnym, choć Jacek Żalek, będzie reprezentował obóz nam przeciwny. Dlatego jesteśmy przekonani, że dalsze jego kandydowanie to jest coś więcej niż tylko spór partyjny. To jest po prostu cios w wizerunek naszego miasta i na to nie wolno pozwolić – dodał poseł Robert Tyszkiewicz.

Konwój wstydu, choć tak naprawdę banner nawołujący do rezygnacji Żalka z zamiaru kandydowania na urząd prezydenta Białegostoku, ma jeździć po ulicach naszego miasta przez najbliższy tydzień. Platforma Obywatelska nie wyklucza, że jeśli w tym czasie sam Żalek nie zrezygnuje, albo PiS nie wycofa dla niego swojego poparcia, samochód z przyczepką i bannerem będzie jeździł znacznie dłużej. Politycy Platformy uważają, że skoro PiS już raz posłuchał apeli w sprawie zwrotów nagród przyznanych przez premier Beatę Szydło, kiedy jeździły konwoje wstydu, podobnie powinno stać się w sprawie Jacka Żalka.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

PO wypuszcza kolejny konwój wstydu. W roli głównej Jacek Żalek komentarze opinie

 • gość 2018-05-14 21:09:36

  Istotnie, facet może powodować irytację, ale twierdzenie, że przynosi wstyd wszystkim mieszkańcom naszego miasta to już nadużycie, bo zapewne żona jest z niego dumna. A poza tym "złodziej krzyczy: łapać złodzieja!"

 • Batu - niezalogowany 2018-05-14 21:40:42

  Treść żołądkowa podchodzi mi do wyjścia jak widzę PO podejmującą kolejne próby deprecjacji partii rządzącej. Nic im z tego nie wyjdzie...jak zwykle. Niech się biorą lepiej do roboty.

 • gość 2018-05-15 00:30:50

  Tyszkiewicz w roli moralisty???? No k...wa dość!
  Cholerni zakłamani POpaprańcy od oszustw i antypolskich decyzji, od zablokowania lotniska, od przegłosowania w PE blokady Via Carpatii, od głosowania przeciwko zaliczeniu Białegostoku do metropolii, od glosowania swoimi europrzydupasami za sankcjami przeciw Polsce. No i Panie Tyszkiewicz, może by Pana POpaprana partia oddała mi kasę zrabowaną z OFE!

 • gość 2018-05-15 21:55:58

  Tak, tak panie Nikitorowicz. To ostatnie miesiące ciepłej posadki. Może się pan już pakować. Chluby miastu pan nie przyniósł. Nie dziwię się pańskiej frustracji w sytuacji, kiedy grunt usuwa się panu spod nóg. Mimo wszystko mógłby pan zachować trochę godności i nie błaźnić się . Żal mi pana. No, może nie żal, a żalek.

 • gość 2018-05-15 21:58:19

  Tak, tak panie Nikitorowicz. To ostatnie miesiące ciepłej posadki. Może się pan już pakować. Chluby miastu pan nie przyniósł. Nie dziwię się pańskiej frustracji w sytuacji, kiedy grunt usuwa się panu spod nóg. Mimo wszystko mógłby pan zachować trochę godności i nie błaźnić się . Żal mi pana. No, może nie żal, a żalek.

 • gość 2018-05-17 12:04:21

  Wszyscy siebie warci... ale faktycznie Żalek to wyjątkowy pasożyt. Poza uśmiechaniem się i wywieszaniem swojej facjaty podczas wyborów nic nie robi za ogromne pieniądze, które dostaje z naszych podatków. Taki Liroj w ciągu jednej kadencji zrobił nieporównywalnie więcej niż Żalek przez całe życie. Właściwie to chyba każdy zrobił więcej :-D

 • gość 2018-05-17 12:07:43

  Wszyscy siebie warci... ale faktycznie Żalek to wyjątkowy pasożyt. Poza uśmiechaniem się i wywieszaniem swojej facjaty podczas wyborów nic nie robi za ogromne pieniądze, które dostaje z naszych podatków. Taki Liroj w ciągu jednej kadencji zrobił nieporównywalnie więcej niż Żalek przez całe życie. Właściwie to chyba każdy zrobił więcej :-D

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama