KOLIZJA 24, zderzeniu pojazdem ciężarowym kierowca zginął miejscu - zdjęcie, fotografia

Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu po wypadku drogowym, do którego doszło w miniony wtorek po południu. W połowie drogi do Korycina w miejscowości Przewalanka kierujący osobowym Peugeotem zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Praktycznie nie ma dnia, aby gdzieś w regionie lub w stolicy Podlasia nie doszło do zdarzenia drogowego. Najczęściej są to stłuczki i kolizje, a rzadziej zdarzają się wypadki śmiertelne. Ale niestety, do takiego tragicznego w skutkach, doszło w miniony wtorek, 9 lipca, w miejscowości Przewalanka, na drodze krajowej nr 8. To wieś położona około połowy drogi pomiędzy Białymstokiem a Korycinem w gminie Czarna Białostocka.

- DK 8, miejscowość Przewalanka, zderzenie czołowe samochodu ciężarowego i osobowego. Droga zablokowana, organizowane są objazdy – poinformował bardzo szybko po zdarzeniu asp. Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

W miejscu wypadku bardzo szybko pojawił się zator drogowy. Tą trasą jeździ bowiem wiele pojazdów ciężarowych i osobowych. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, oczywiście policja i karetka pogotowia ratunkowego. Ale już na miejscu okazało się, że nie ma możliwości uratowania kierowcy pojazdu osobowego. Zginął bowiem na miejscu.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem Peugeot jadąc w kierunku Białegostoku z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem MAN. Kierowca Peugeota zginął – przekazał około godzinę od tragedii policjant.

Mundurowi natychmiast zorganizowali objazdy dla kierowców, ponieważ korek był coraz większy. Samochody kierowane były z Augustowa na Grajewo i następnie na Białystok. W Korycinie ruch prowadzono do Knyszyna, a następnie do Sokółki i dopiero do Białegostoku. Natomiast z Białegostoku policjanci wskazywali kierunek jazdy na Grajewo a nie na Korycin, do którego stał już bardzo duży sznur samochodów.

Choć wypadek w Przewalance wydarzył się jeszcze przed godziną 17.00, ruch wahadłowy zorganizowano dopiero przed godziną 20.00. Zaś normalny ruch przywrócony został około kwadrans przed godziną 21.00.

Ponownie apelujemy o rozwagę na drodze, ponieważ w wyniku padającego deszczu nawierzchnia jest śliska. Łatwo stracić panowanie nad kierownicą, a od tego do nieszczęścia już jest o włos. Nawet dobre warunki drogowe nie powinny zwalniać żadnego z uczestników ruchu drogowego z zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Po zderzeniu z pojazdem ciężarowym kierowca zginął na miejscu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama