Motoryzacja, Początek listopada przyniesie podwyżki - zdjęcie, fotografia

Ceny paliw pozostają na stałym, niezmienionym poziomie od kilku tygodni. Ruchy w cennikach stacji od blisko miesiąca są niewielkie, można powiedzieć - kosmetyczne. Zdaniem ekspertów w najbliższych dniach kierowcy nie powinni liczyć na obniżki. Nic też nie wieszczy drastycznych podwyżek, choć o kilka groszy mogą podrożeć olej napędowy i autogaz.

Końcówka października nie przyniosłam istotniejszych zmian detalicznych cen paliw. BM Reflex podaje, że średnia cena litra benzyny Pb95 spadła w minionym tygodniu o symboliczny grosz do 4,92 zł. Za litr napędowego płacimy w dalszym ciągu średnio 4,94 zł. Na niezmienionym poziomie - 1,97 zł - pozostały również ceny autogazu.

Aktualnie są bardzo duże szanse, abyśmy kolejny miesiąc z rzędu za wszystkie paliwa płacili poniżej 5 zł/l. Rynek ropy naftowej ma bowiem problemy z odbiciem i wygenerowaniem większej korekty wzrostowej, a dodatkowo umacnia nam się złotówka, co oznacza nieco niższe ceny ropy naftowej w krajowej walucie - uważa Rafał Zywert z BM Reflex.

Według e-petrol.pl stabilizacja cen ropy naftowej w okolicach poziomu 60 dolarów za baryłkę przekłada się na sytuację na lokalnym rynku paliw, gdzie od początku października ceny na stacjach wahają się nieznacznie, utrzymując się poniżej poziomu 5 złotych za litr.

Początek listopada także nie powinien przynieść dużych zmian cen paliw na stacjach, ale możliwe są symboliczne podwyżki w przypadku oleju napędowego i autogazu - twierdzi Grzegorz Maziak.

Przewidywane przez e-petrol.pl przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na ten tydzień wyglądają następująco: 4,88 - 4,99 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,91 - 5,02 zł/l oraz 1,96 - 2,02 zł/l dla autogazu.

(Piotr Walczak / Foto: pixabay.com)

Reklama

Początek listopada przyniesie podwyżki? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama