Pod Królowym Mostem celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Królowego Mostu (pow. białostocki). W ręce mundurowych wpadło ponad 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura służąca do jego produkcji.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że w trudno dostępnym kompleksie leśnym w okolicach Królowego Mostu funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren całkowicie zaskakując nadzorującego produkcję 74-letniego mężczyznę – mieszkańca gminy Gródek.

Na miejscu kontrolujący ujawnili między innymi piec, kolumnę destylacyjną oraz chłodnicę wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 200 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 60%. Kolejne 10 litrów nielegalnego alkoholu mundurowi znaleźli w miejscu zamieszkania 74-latka.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

(Źródło i foto: KAS/ oprac. Kalina)

Pod Królowym Mostem celnicy zlikwidowali leśną bimbrownię komentarze opinie

  • Shai - niezalogowany 2019-04-06 16:32:57

    To straszne :( Tak ginie tradycja. Przecież bimber z okolic Królowego Mostu cieszył się zasłużoną renomą. Time to die .... :(

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama