KOLIZJA 24, Łyskami zderzyło kilka pojazdów jezdnię wyciekł - zdjęcie, fotografia

Piątkowe popołudnie nie było szczęśliwe dla kilku kierowców jadących trasą S-8 od Warszawy w kierunku Białegostoku. Niemal na wjeździe do naszego miasta, na wysokości miejscowości Łyski, doszło bowiem do zderzenia aż pięciu pojazdów, co też skutkowało tym, że trzy osoby trafiły do szpitala. Na jezdnię wyciekł także kwas, więc droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło około godz. 14.00. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że prawdopodobnie kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i uderzył w pojazd poprzedzający marki Volvo jadący z naczepą.

- W wyniku efektu domina doszło do uszkodzenia jeszcze trzech pojazdów. Droga w kierunku Białegostoku jest całkowicie zablokowana. Pojazdy osobowe kierowane są na miejscowość Dzikie, natomiast pojazdy ciężarowe stoją – przekazała Edyta Wilczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Krótko przed godziną 15.00 w piątek, 25 października, było też wiadomo, że trzy osoby ranne musiały zostać przewiezione do szpitala. A jako, że w miejscu zdarzenia utworzył się szybko korek, pojazdy ciężarowe już na wysokości Zambrowa Policja zaczęła kierować na Wysokie Mazowieckie. Na miejscu cały czas trwają czynności oraz akcja ratownicza.

Jak się dowiedzieliśmy, te czynności najwyraźniej nie zakończą się szybko. Okazało się bowiem, że jeden z pojazdów, który brał udział w kolizji, przewoził akumulatory, które uległy uszkodzeniu. Zapewne kilka godzin będzie trwało usuwanie skutków tego zdarzenia i kierowcy jeszcze długo zmuszeni będą korzystać z objazdów, które szybko zorganizowała podlaska drogówka.

- Jeden z ciężarowych pojazdów przewoził akumulatory które uległy uszkodzeniu i kwas rozlewa się na jezdnię. DK8 w kierunku Białegostoku jest całkowicie zablokowana – poinformował przed godziną 16.00 rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkom. Tomasz Krupa.

Kierowcy jadący z kierunku Choroszczy, którzy nie wiedzą o zdarzeniu pod Łyskami, są zawracani, ponieważ w tej chwili nie ma żadnej możliwości przejazdu w stronę Białegostoku. Być może dla pojazdów, które utknęły już pod Łyskami, Policja będzie w stanie umożliwić wyjazd w kierunku Białegostoku drogą serwisową. Inni są cały czas kierowani na zorganizowane objazdy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BL)

Pod Łyskami zderzyło się kilka pojazdów. Na jezdnię wyciekł kwas komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama