Wiadomości, Podlascy funkcjonariusze ścigają Mazowszu kolejna stacja autogazu trafiona - zdjęcie, fotografia

Blisko 168 tysięcy litrów gazu LPG sprzedała bez wystawienia paragonów i odprowadzenia podatków jedna ze stacji działających na terenie województwa mazowieckiego. Proceder ujawniono w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Podlaski Urząd Celno - Skarbowy, a nierzetelny przedsiębiorca poddał się odpowiedzialności i skorygował swoje rozliczenia.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na jednej ze stacji gazu działającej na terenie województwa mazowieckiego sprzedaż gazu LPG może być prowadzona z pominięciem kasy fiskalnej. Przeprowadzona kontrola w tym zakresie potwierdziła, że mimo obowiązku na stacji nie ewidencjonowano na kasie wszystkich transakcji sprzedaży gazu. W wyniku dalszych czynności sprawdzających ustalono, iż podatnik od początku roku nie wykazał i nie zarejestrował sprzedaży blisko 168 tysięcy litrów na kwotę 340 tys. zł.

Właściciel stacji nie kwestionował ustaleń kontrolujących. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i został ukarany grzywną w wysokości 11 tys. zł. Ponadto, w obecności funkcjonariuszy, zaewidencjonował na kasie rejestrującej zaległości za lipiec na kwotę 35 tys. zł, natomiast za pozostałe miesiące złożył w tym zakresie korekty do właściwego urzędu skarbowego.

Kwota, która nie wpłynęłaby do budżetu, gdyby nie skuteczna kontrola KAS w tej sprawie, to 63 521 zł.

Jest to już drugie tego typu ujawnienie w krótkim czasie. Przed niespełna tygodniem, także na stacji sprzedającej gaz LPG w woj. mazowieckim, podlaska KAS stwierdziła sprzedaż "na lewo" 34 tysięcy litrów gazu LPG oraz ponad 350 butli z gazem propan - butan. W tamtej sprawie, właściciel stacji także nie zakwestionował ustaleń kontrolujących, a w wyniku kontroli zaewidencjonował nieujętą wcześniej sprzedaż gazu na kwotę blisko 93 tys. zł.

Podlaski Urząd Celno - Skarbowy cyklicznie prowadzi kontrole w zakresie prawidłowości realizacji obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących na stacjach paliw, jak i kontrole rodzaju paliw.

(PW / Inf. i foto: Podlaska KAS)

Reklama

Podlascy funkcjonariusze ścigają na Mazowszu - kolejna stacja autogazu trafiona komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama