Podlascy Terytorialsi intensywnie się szkolą

Wiadomości, Podlascy Terytorialsi intensywnie szkolą - zdjęcie, fotografia

Kandydaci pierwszy dzień szkolenia rozpoczęli od procedur ewidencyjnych i instruktaży. Przeszli także test sprawności fizycznej. Jednak najbardziej symbolicznym momentem było założenie munduru z biało-czerwoną flagą.

Od minionej soboty, przez 16 dni, ochotnicy będą przechodzić intensywne szkolenie, które ma ich nauczyć podstawowych umiejętności niezbędnych żołnierzom lekkiej piechoty. Główny nacisk położony jest na taktykę i szkolenie strzeleckie. Oprócz tego kandydaci uczą się podstaw topografii, łączności oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zwieńczeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 30 listopada w Goniądzu. Od grudnia żołnierze będą kontynuować służbę w macierzystych pododdziałach: w Białymstoku, Łomży, Hajnówce i Suwałkach.

Jest to szóste w tym roku szkolenie adresowane do ochotników bez wojskowego przeszkolenia.

Trwa rekrutacja do zawodowej służby wojskowej

W 1 Podlaskiej Brygadzie OT prowadzony jest także nabór do zawodowej służby wojskowej. Najbliższe kwalifikacje odbędą się 10 grudnia w Białymstoku. Poszukiwani są kandydaci we wszystkich korpusach: szeregowych, podoficerów i oficerów – liczą się także stopnie innych formacji mundurowych. Więcej informacji można uzyskać w Sekcji Personalnej 1PBOT (tel. 723-252-869) lub w macierzystej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

(Źródło i foto: PBOT/ oprac. Kalina)

Podlascy Terytorialsi intensywnie się szkolą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama