Wiadomości, Podlaska Komenda Białymstoku budynek Sporo będzie działo - zdjęcie, fotografia

Hufiec pracy ze świetlicą środowiskową, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży – m.in. te podmioty znalazły swoje miejsce w otwartej w czwartek (19 września br.) nowej siedzibie Podlaskiej Komendy OHP w Białymstoku.

Nowa inwestycja przy ulicy Trawiastej 20 B jest kompleksem siedzib jednostek OHP funkcjonujących w Białymstoku, w tym biura Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP (koordynującego działalność w województwie podlaskim i zapewniającego obsługę administracyjną), Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Hufca Pracy, Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży (ECAM) i Centrum Informacyjno – Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia „Zielona Linia”. Nowoczesna baza przeznaczona została do realizacji zadań państwa na rzecz młodzieży potrzebującej wsparcia w woj. podlaskim. Będą tu realizowane zadania w zakresie opieki, wychowania, oświaty i usług rynku pracy.

Na początku inauguracji nowej siedziby po krótkim wprowadzeniu dokonanym przez Dyrektor Biura Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku Elżbiety Artemiuk powitał gości Wojewódzki Komendant OHP Adam Krzysztof Romatowski. Komendant szczególne podziękowania za wspieranie inicjatywy budowy siedziby białostockich jednostek OHP złożył m.in. Prezydentowi Miasta Białegostoku za udostępnienie działki pod budowę, autorowi projektu Maciejowi Dybackiemu i przedstawicielowi generalnemu wykonawcy z firmy Dynamik Mariuszowi Pawłowskiemu za szybkie i sprawne realizowanie inwestycji.

- Właśnie ziściło się pragnienie podlaskiej społeczności ochotniczych hufców pracy o posiadaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej siedziby, w której młodzież otrzyma kompleksowe wsparcie i pomoc z zakresu kształcenia i rozwoju zawodowego – mówił podczas uroczystego otwarcia Adam Krzysztof Romatowski, Wojewódzki Komendant OHP. – Jesteśmy przekonani, że dzięki inwestycji nasza praca i nasze działania będą bardziej efektywne.

Dotychczas jednostki działające w ramach podlaskich OHP zlokalizowane były w wynajmowanych, rozproszonych budynkach. Nowa siedziba powstała w imponującym tempie. Kamień węgielny pod jej budowę wmurowano zaledwie kilkanaście miesięcy temu, na początku kwietnia ub. roku. Łączny koszt inwestycji finansowanej z budżetu państwa to niemal 7 mln 600 tys. zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego podczas czwartkowej uroczystości reprezentował Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu Marszałka. Oczytał on list Artura Kosickiego,  w którym marszałek  gratuluje realizacji udanej inwestycji.

- „Cieszę się, że w tym miejscu zagości nowoczesność, ale także poprawią się warunki realizacji wszystkich spraw związanych z działalnością państwa instytucji” – czytamy w liście marszałka.

Jak podkreśliła obecna na uroczystości Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, obecnie mamy dobry czas na rynku pracy, który należy poświęcić właśnie na poprawę jakości świadczonych usług przez instytucje takie jak OHP. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podziękował Komendantów Głównemu OHP za to, że dostrzegł potrzeby podlaskiej instytucji.

- Mam nadzieję, że dobre warunki doprowadzą do tego, że wyniki, które OHP w województwie podlaskim osiągało, będą jeszcze lepsze. Życzę dobrego funkcjonowania w nowym obiekcie – dodał minister.

Po poświęceniu obiektu przez duszpasterza podlaskich OHP - księdza Jana Nikodema Hołodoka, goście zwiedzili nową siedzibę instytucji.

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Lech Antoni Kołakowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, reprezentanci władz samorządowych, przedstawiciele środowiska lokalnych i ogólnopolskich hufców pracy, a także oświaty i nauki, duchowieństwa oraz służb mundurowych.

Po oficjalnej części goście zwiedzali bazę i wystawę fotografii dokumentujących budowę oraz wpisywali się do Księgi Pamiątkowej. W trakcie uroczystości znalazło się także miejsce do zapoznania się z ofertą programową funkcjonujących w nowej siedzibie jednostek OHP oraz znalazł się krótki czas dla lokalnych mediów.

Dzięki nowej bazie powstałej w Białymstoku OHP będzie mogło w przyszłości jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać młodym ludziom.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl oraz OHP/ oprac. ASM)

Reklama

Podlaska Komenda OHP w Białymstoku ma nowy budynek. Sporo się w nim będzie działo komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama