Gospodarka, Podlaska spółka nagrodą Orły Wprost - zdjęcie, fotografia

Firma Alex zdobyła nagrodę Orły Wprost 2019. Wyróżnienie to otrzymują firmy, samorządy, wybitne osobowości oraz projekty transgraniczne i ponadnarodowe, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Nagroda jest skierowana wyłącznie do instytucji, które dbają o Rzeczpospolitą i współtworzą kształt dzisiejszej Polski.

To - można powiedzieć - wspaniały prezent z okazji 20-lecia Aleksa.

Jest to zasługa wszystkich pracowników naszej firmy. Bez ich ciężkiej pracy, zaangażowania i wsparcia zdobycie tej nagrody nie byłoby możliwe. Jeszcze raz wszystkim niezmiernie dziękuję - mówi prezes Tadeusz Ożarowski.

Orły Wprost to nawiązanie do wyróżnienia, które otrzymał wydawca tygodnika "Wprost" Michał Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za wykazanie, że prowadząc biznes można być także patriotą i działać na korzyść Polski.

Symbolem tej nagrody jest godło Polski - wizerunek orła białego - z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego.

Otrzymane wyróżnienie jest kolejnym w portfolio Alex sp. z o.o., które stawia firmę wśród prestiżowego grona, któremu zależy na przyszłości naszego kraju - komentują przedstawiciele przedsiębiorstwa.

Przypomnijmy, że spółka Alex, mająca siedzibę w podbiałostockim Kleosinie, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Ten producent samochodowych instalacji gazowych, zatrudniający obecnie 150 osób, jest teraz liczącym się na rynku graczem, potrafiącym konkurować z najsilniejszymi w tej branży.

Przedsiębiorstwo, prowadzone przez Tadeusza Ożarowskiego, przygodę z autogazem rozpoczęło jako warsztat montujący systemy zasilania LPG i importer włoskich instalacji. Dziś jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która skoncentrowała swoją działalność na produkcji samochodowych instalacji gazowych. Jej oferta to przede wszystkim własna produkcja: elektronika sterująca Optima, reduktory Shark i Turbot, wtryskiwacze Barracuda i Alex Rail-001, filtry Ultra360°, zawory gazowe, przewody termoplastyczne oraz kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod marką Optima. Projekty realizuje od A do Z - począwszy od własnego działu konstrukcyjno - technologicznego, poprzez działy obróbki mechanicznej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, skończywszy na profesjonalnych liniach montażowych.

Alex ma na koncie szereg wyróżnień, wśród nich m.in.: nagroda Inpro 2012 dla Barracudy, podwójne Inpro 2013 dla Napoleona i Optimy, Iinpro 2014 za filtr Ultra360°, Inpro 2015 za reduktor CNG Moray, wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa 2013, 2015, 2016 i 2017, Gepardy Biznesu 2014, 2016 i 2017, podwójne Gazele Biznesu 2013 i 2016 czy zaliczenie do grona "Liderów innowacji i rozwoju".

(Piotr Walczak)

Reklama

Podlaska spółka z nagrodą Orły Wprost komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama