Gospodarka, Podlaski biznes będzie promował międzynarodowej imprezie - zdjęcie, fotografia

Od 13 do 15 listopada w Nadarzynie koło Warszawy będą odbywały się po raz kolejny Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Do wspólnego wystąpienia szykują się również działające w województwie podlaskim podmioty. Mają promować tutejsze usługi i wytwarzane produkty, zgodnie z zasadą, że w grupie siła.

Po sukcesach poprzednich edycji, kiedy to podlaskie firmy odnotowały znaczny wzrost zapytań ofertowych, efektem czego były już rozmowy nad nowymi kontraktami, zainteresowanie udziałem w WIW jest coraz większe. Razem z Klastrem Obróbki Metali pokaże się kilkanaście firm z naszego regionu. Ale oprócz prezentacji na stoiskach będzie działo się o wiele więcej. Zaplanowane zostały choćby warsztaty i prelekcje pod nazwą "Warsztaty Menadżera". Wśród wystąpień na uwagę zasługuje wykład Marcina Prokopa. To inicjatywa KOM, otwarta dla wszystkich, którzy odwiedzą targi.

Bardzo mnie cieszy, że tegoroczne "Warsztaty Menadżera" organizowane przez Klaster Obróbki Metali, w ramach Warsaw Industry Week, zostaną wsparte pracą ekspertów z najwyższej półki. W dyskusji o przyszłości klastrów w Polsce prezentacje przygotowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które będzie reprezentowała pani doktor Marta Mackiewicz. Dodatkowo planujemy prezentację dr. Mariusza Citkowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku, który przygotowuje badania analityczne w zakresie klasteringu na zlecenie MPIT - mówi Sebastian Rynkiewicz, prezes i koordynator Klastra Obróbki Metali. - Na pewno niezapomnianym przeżyciem będzie prezentacja Marcina Prokopa, który w fascynujący sposób opowie o zmianach, z którymi trzeba się zmierzyć wobec rozwoju technologii. Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia.

"Warsztaty Menadżera" rozpoczną się 13 listopada o godzinie 13 tematem "Jak sprzedawać do Azji? Okiem praktyka". Wśród prelegentów będą Senaka Rajapakse (Ambassador at Large United Nations Human Right Council; Sri Lanka) oraz Hubert Drabik (Asean/Arf Business Council Poland),

14 listopada o 11 wykład pt. "Nowy budżet Unii Europejskiej. Wyzwania przed polityką klastrową i rozwojem przemysłu" poprowadzą: Marta Mackiewicz (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), Mariusz Citkowski (ekspert ds. klasteringu, Uniwersytet w Białymstoku), Sebastian Rynkiewicz (koordynator Klastra Obróbki Metali).

Tego samego dnia o 13 wystąpi Marcin Prokop. Tytuł jego prelekcji to "Czas zmian. Jak je oswoić i jak z nich skorzystać?".

Jak widać podlascy przedsiębiorcy bardzo poważnie podchodzą do wyjazdów na wydarzenia targowe, nie ograniczając się jedynie do rozłożenia ulotek i folderów reklamowych na stolikach. Znowu podlaskie będzie regionem niezwykle widocznym pośród setek wystawców.

(Piotr Walczak)

Podlaski biznes będzie się promował na międzynarodowej imprezie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama