11°C pochmurno z przejaśnieniami

Podlaskie Auto Cafe po raz trzeci – kawa, auta i zamek

Kiedy: 2018-04-22 , godzina: 11:00

Motoryzacyjne rarytasy z rożnych epok, aromatyczna kawa i grono pasjonatów dyskutujących w cieniu zamkowych fortyfikacji. Nie, to nie utopijna wizja pasjonatów motoryzacji. Już w niedzielę, 22 kwietnia Zamek w Tykocinie po raz trzeci będzie gościł Podlaskie Auto Cafe – imprezę o wyjątkowym klimacie, która przyciąga coraz większe grono miłośników czterech kółek.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 11:00. Na dziedzińcu zabytkowej twierdzy, broniącej niegdyś rozległych terenów Rzeczpospolitej, tego dnia zaparkują specjalnie wyselekcjonowane przez organizatorów auta. Fani czterech kółek będą mogli obejrzeć zarówno wyszukane oldtimery, jak też ikony współczesnej motoryzacji. Na liście gości znajdziemy zarówno legendarnego Vipera, jak i tradycyjnego Poloneza. To tylko dwie pozycje z obszernej listy wyjątkowych pojazdów. Perełek na niej nie brakuje.

Spotkanie w ramach Auto Cafe to niepowtarzalna okazja dla osób, które interesują się motoryzacją.  Impreza przyciąga coraz więcej uczestników, którzy chcą zaprezentować swoje unikatowe auta szerszej publiczności.

Grono organizatorów Podlaskiego Auto Cafe nie jest przypadkowe. Inicjatywa stanowi dzieło trójki białostoczan: Tomasza Komorowskiego z salonu detailingowego „Nie Mam Czasu, Myję Auto”, Łukasza Nazarko z „Zamku w Tykocinie” oraz Wojciecha Janowicza z kawiarni „Fly High Coffee”.

Spotkania, chociaż nie mają jeszcze długiej tradycji, skutecznie wypełniają lukę w kalendarzu motoryzacyjnych wydarzeń na Podlasiu. Na ulicach Białegostoku i pozostałych miast regionu nie brakuje perełek. Przez lata brakowało jednak okazji do lepszego poznania ich właścicieli, miłośników czy fachowców od renowacji. Auto Cafe stwarza taką możliwość.

Pierwsza i druga edycja Auto Cafe pokazała, że nasz pomysł na Auto Cafe to strzał w dziesiątkę. Tegoroczne spotkanie stanowi odpowiedź na oczekiwania fanów. Nasz zespół redakcyjny jest przekonany, że trzecia edycja będzie cieszyła się równie dużą popularnością co dwie poprzednie. Po raz drugi z rzędu mamy zaszczyt gościć w gronie partnerów medialnych tego Wydarzenia.

Kawę podczas Auto Cafe jak zawsze zaserwują bariści z Fly High Coffee. Wirtuozi „czarnej ambrozji” pracują wyłącznie na kawach jednorodnych i niekomercyjnych m.in. z Gwatemali. Zawsze serwują napoje ze świeżo mielonych ziaren. Oferują przy tym pełną dowolność w wyborze kaw od intensywnego espresso przez puszyste cappuccino po wdzięczne latte.

Auto Cafe od samego początku budzi niezwykłe emocje ze względu na lokalizację spotkania. Auta zaparkują na dziedzińcu Zamku w Tykocinie – twierdzy, która była niegdyś jednym z najważniejszych obiektów militarnych w tej części Europy. Gościli w niej królowie i książęta z różnych dynastii. Nawet Sienkiewicz wspomina o niej w swojej Trylogii!

Wstęp jest bezpłatny! Ze strony organizatorów pragniemy również przekazać zaproszenia posiadaczom wyjątkowych aut. Jeśli chcesz, aby Twoje oczko w głowie zaparkowało na dziedzińcu siedziby króla Zygmunta Augusta, prześlij zgłoszenie poprzez formularz na: https://autocafe.pl/. Czasu na zgłaszanie aut jest coraz mniej!

Na zachętę wrzucamy relację z ubiegłorocznej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=XijsdobkdsA. Można go także obejrzeć bezpośrednio ze strony, wciskając przycisk „play”.

(K.)

Podlaskie Auto Cafe po raz trzeci – kawa, auta i zamek komentarze opinie

  • Antoni Maliszewski 2018-04-14 08:36:41

    czy mogę przyjechać 30 letnim golfem 2 mk 2 1800 cm automat ? Na zamek w Tykocinie 22 O4 GODZ 11 ?

Dodajesz jako: Zaloguj się