Gospodarka, Podlaskie firmy nastawiają młodych - zdjęcie, fotografia

Są takie przedsiębiorstwa, które otwarcie informują, że chcą zatrudniać młodych, zdolnych ludzi prosto po studiach. Niejednokrotnie jest tak, że w rozmowach z przedstawicielami podlaskich firm słyszymy, iż to właśnie na absolwentów uczelni wyższych z naszego regionu czeka praca. Kilka dni temu rozmawialiśmy choćby z Grzegorzem Sasinowskim ze spółki Automatyka-Pomiary-Sterowanie. Podkreślił on, że firma przede wszystkim stawia na młodych i mocno posiłkuje się studentami. I to nie dlatego, że ma braki kadrowe, a plany rozwoju i rozszerzania swojej działalności.

APS funkcjonuje od 26 lat. Jako jeden z liderów na rynku oferuje kompleksowe usługi z dziedziny automatyki przemysłowej, elektryki i robotyzacji. Tutaj nikt nie patrzy na młodych ludzi, jeszcze bez dużego doświadczenia, jak na siłę roboczą do mało znaczących zadań. Grzegorz Sasinowski podkreśla, że firma na przykład proponuje standardowe praktyki, wynikające z toku studiów (do 12 kwietnia przyjmowane były podania na praktyki wakacyjne, a 18 kwietnia zostanie wyłonionych 16 osób, które będą mogły je odbyć). Ale oprócz tego przedsiębiorstwo ma też ciekawą ofertę, w postaci konkursu o nazwie "Wygraj staż", na innowacyjną pracę dyplomową. 

Absolwenci, którzy ukończyli pierwszy bądź drugi stopień studiów, mogą do nas wysłać prace dyplomowe. Są one oceniane przez naszych ekspertów, a następnie wybieramy takie, których autorzy - według nas - mogą wpasować się w naszą firmę. Najpierw proponujemy im trzymiesięczny, płatny staż po którym jak najbardziej istnieje możliwość zatrudnienia na stałe. Kilka osób, które wygrywały, zostały i pracują u nas do tej pory - opowiada Grzegorz Sasinowski.

Jeśli chodzi o praktyki, APS proponuje je w każdym dziale. Spółka nie posiada typowego programu praktyk.

Wychodzimy z założenia, że student najlepiej się uczy, gdy jest rzucony na głęboką wodę i po prostu. Jeżeli realizujemy jakiś temat, on przygląda się, następnie otrzymuje zadanie związane nie po to, by tylko te praktyki odbyć, ale by po prostu coś zrobić. Mamy dział serwisu, prefabrykacji, systemów sterowania, biuro projektowe - tutaj studenci mogą się realizować na praktykach - zapewnia przedstawiciel APS.

Jak też dodaje, w przypadku poszukiwanych obecnie pracowników firma nastawia się na absolwentów wydziałów elektrycznego i mechanicznego, kierunków związanych z automatyką i robotyką, elektrotechniką, również elektroniką.

Obecnie szukamy osób do każdego działu. Nie dlatego, że mamy braki kadrowe. Po prostu rozszerzamy działalność, rozwijamy się. Od lat można powiedzieć, że moja firma stawia na młodych, posiłkujemy się bardzo mocno studentami - tłumaczy nasz rozmówca.

(Piotr Walczak)

Podlaskie firmy nastawiają się na młodych? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama