Gospodarka, Podlaskie firmy dużym zleceniem przemysłu hutniczego Skandynawii - zdjęcie, fotografia

Łapski Promotech-KM, we współpracy z innymi przedsiębiorstwami z regionu, realizuje zlecenie na produkcję i montaż dużych maszyn dla przemysłu hutniczego. Urządzenia z Podlasia wykorzystywane są choćby w hutach aluminium.

Mają za zadanie usprawnienie procesu wymiany anod w procesie elektrolizy aluminium, co w efekcie przyspiesza produkcję aluminium. Operacje, dotychczas wykonywane ręcznie, będą wykonywane w cyklu automatycznym - mówi Karol Zadykowicz, prezes spółki Promotech-KM. - Projekt dla naszego skandynawskiego kontrahenta jest o tyle interesujący, a jednocześnie skomplikowany, że realizujemy go przy współpracy innych firm z naszego regionu.

Działająca w Białostockim Parku Naukowo - Technologicznym firma inżynierska Mers jest odpowiedzialna za projekt i dokumentację techniczną maszyn, zaś białostocka Automatyka Pomiary Sterowanie SA odpowiada za wykonanie układu sterowania urządzeń. Do Promotechu-KM należy montaż mechaniczny, hydraulika i pneumatyka maszyn, a także ich dostawa do klienta.

Dla łapskiej firmy kontrakt ze skandynawskim kontrahentem jest bardzo istotny i stanowi znaczny udział w przychodach spółki.

- Plan sprzedaży na rok 2019 zakłada blisko 17 mln zł, dlatego realizacja tego typu projektów jest dla nas bardzo ważna. Ich wartość pokrywa się praktycznie z jednomiesięcznym planem sprzedaży - podkreśla Zadykowicz. - Co prawda, realizacja produkcji zajmie nam kilka miesięcy, ale finalna sprzedaż przypada na okres wakacyjny, podczas którego notujemy sezonowy spadek obrotów ze względu na rozpoczynające się przerwy urlopowe.

Promotech-KM zajmuje się produkcją maszyn, obróbką metali oraz małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. Rozbudowany i wszechstronny park maszynowy firmy pozwala na realizację kompleksowych usługi związanych z wytworzeniem zarówno mało-, jak i wielkoseryjnych elementów oraz produkcję kompletnych wyrobów pod marką kontrahenta. Spółka obecnie zatrudnia ok. 90 osób.

(P. Walczak / Foto: mat. pras.)

Podlaskie firmy z dużym zleceniem dla przemysłu hutniczego w Skandynawii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama