Wiadomości, Podróże podróże małe duże - zdjęcie, fotografia

Fora internetowe przez ostatnie dni rozgrzewa już nie tyle kwestia LGBT, co sprawa lotów Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Temat zdecydował się nawet skomentować prezydent Białegostoku, który na twitterze rzadko przepuszcza okazję, aby dokuczyć komukolwiek lub czemukolwiek co ma związek z PiS. Pisał zatem o bezczelności i bucie. No to sprawdzamy.

Temat lotów marszałka Sejmu powinien zostać wyjaśniony i to nie ulega żadnej wątpliwości. Nasza redakcja nie zamierza usprawiedliwiać, ani bronić polityka, który powinien ponieść konsekwencje, jeśli złamał prawo lub nadużył tego prawa. Ale jeśli już mowa o tym, kto powinien zabierać głos w sprawie lotów za publiczne pieniądze, to raczej tym kimś nie powinien być Tadeusz Truskolaski. Sam ma bowiem trochę do wyjaśnienia, przynajmniej jeśli chodzi o podróże zagraniczne.

Na jaw wychodzą nowe okoliczności sprawy Kuchcińskiego: „Chociaż w wyliczeniach pojawiają się błędy i nieścisłości, pokazują one jasno, że marszałek Sejmu odbył więcej podniebnych podróży, niż szacowały media” – napisał na twitterze Bertold Kittel, dziennikarz TVN, który wytropił polskich neonazistów w środku lasu pod Wodzisławiem Śląskim z torcikiem z wafelkami ułożonymi w swastykę.

Bezczelności i buty nie da się oszacować” – to komentarz Tadeusza Truskolaskiego na ten wpis.

Zdecydowanie. Tu można się z prezydentem zgodzić, że bezczelności i buty oszacować się nie da. Ale… sięgnijmy w nieodległą przeszłość, tyle że w Białymstoku. Konkretnie nieco ponad cztery lata wstecz.

- Czy ten, który dzisiaj rządzi Białymstokiem, stolicą tego regionu, czy to jest ten, który słucha i służy? Czy ktoś, kto jest rekordzistą Polski, jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, służy w ten sposób swojemu miastu? Nie, nie służy. To są przyjemności, to jest załatwianie sobie dobrego życia. Problemy trzeba rozwiązywać, a nie hulać sobie po świecie – takie słowa padły z ust Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku, w listopadzie 2014 roku, kiedy trwała jeszcze kampania samorządowa, a Tadeusz Truskolaski walczył o fotel prezydenta Białegostoku.

Słowa te nie były wypowiedziane bezpodstawnie. Ponieważ niewiele wcześniej prezydent Truskolaski był publicznie pytany o lojalnościową kartę i zgromadzone wylatane mile na karcie „Miles and More”. Jak wyliczali radni w listopadzie 2014 roku, prezydent latał na Tajwan, latał do Singapuru, latał do Gruzji, Azerbejdżanu, a także do wielu innych miejsc. Był w Stanach Zjednoczonych – na Florydzie, w innych stanach, w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oczywiście podróżował też po Europie.

Nasza redakcja pytała więc o to, czy z wylatanych mil na karcie „Miles and More” korzystali także inni urzędnicy lub członkowie rodziny Tadeusza Truskolaskiego. W tej sprawie informacji się nie doczekaliśmy. Nigdy. Radny, który zadawał pytanie w interpelacji też odpowiedzi nigdy się nie doczekał. Zastanawiamy się zatem, jak to w końcu jest z tą bezczelnością i butą, którą tak ochoczo komentuje Tadeusz Truskolaski u marszałka Kuchcińskiego? I dlaczego prezydent, ani nikt z jego grona nie komentuje buty i bezczelności autora tego komentarza w związku z wciąż niejasną sytuacją podróży z kartą „Miles and More”? Dlatego ponowimy pytanie i liczymy na to, że tym razem prezydent jednak odpowie. No chyba, że przemówi przez niego ta bezczelność i buta?

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Podróże, podróże, te małe i te duże komentarze opinie

  • gość 2019-08-08 11:22:35

    Musicie w kółko tych Kmiotów pokazywać . Robicie im tylko reklamę

  • gość 2019-08-08 14:00:27

    sądzi pani, że przykryje aferę Kuchcińskiego (buhahaha) - "wspaniały warsztat" i słuszna linia naszej partii (PiS)

  • gość 2019-08-08 17:33:44

    No dobrze, ale trzeba było to ten temat drenować 5,4,3,2,1 lata temu a teraz to jest tylko przykrywka dla rzekomo dobrej zmiany która rzuciła się na ten tort z większym apetytem niż poprzednicy. Przecież miało być inaczej, uczciwiej, taniej. A jak jest każdy widzi . Gdy BMW wszystkie porozbijali to przesiedli się na samoloty. Tyle w temacie .

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama