11°C bezchmurnie

Pogoda sprzyja. Ludzie wsiadają na BiKeRy

Styl życia, Pogoda sprzyja Ludzie wsiadają BiKeRy - zdjęcie, fotografia

Piąty sezon BiKeRa w pełni. Po dwóch miesiącach od uruchomienia stacji rowerów miejskich wciąż przybywa nowych użytkowników i wciąż rośnie liczba wypożyczeń.

Z rowerów miejskich w Białymstoku można korzystać od 1 kwietnia. Od tamtego momentu do początku czerwca odnotowano ok. 274 tys. wypożyczeń. Po pierwszym miesiącu sezonu rowerowego było ich blisko 137 tys. Maj przyniósł więc podwojenie tej liczby.

Przybywa też nowych amatorów rowerowych przejażdżek po mieście. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tegorocznego sezonu zarejestrowało się 9 tys. 200 nowych użytkowników BiKeRa. Łącznie w systemie zarejestrowanych jest 67 tys. 660 osób.

Te liczby bardzo nas cieszą, bo świadczą o niezmiennym, ogromnym zainteresowaniu białostoczan rowerami miejskimi – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Dzięki temu, że nasi mieszkańcy tak bardzo polubili BiKeRy, po ulicach Białegostoku jeździ z pewnością mniej samochodów. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie przesiadało się z aut na rowery.

Obecnie do dyspozycji mieszkańców jest 620 rowerów i 57 stacji wypożyczeń. W tym sezonie mamy już trzy nowe stacje uruchomione z inicjatywy Miasta: ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówka, Al. Konstytucji 3 Maja/Studzienna oraz Lodowa/Chłodna.

Przypomnijmy, że BiKeR swoim zasięgiem obejmuje nie tylko jedno miasto. Rowery można wypożyczyć zarówno w Białymstoku, jak i w Choroszczy oraz gminie Juchnowiec Kościelny. Odbywa się to na tych samych zasadach i według tego samego cennika, w którym bezpłatne jest pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. W przypadku klientów BKM, którzy posiadają kartę miejską z ważnym biletem okresowym lub wieloprzejazdowym, jest to 30 minut. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.bikerbialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)


Pogoda sprzyja. Ludzie wsiadają na BiKeRy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl