6°C pochmurno z przejaśnieniami

Polacy są najsilniejsi w Europie!

W minioną sobotę, 23 września 2017 r., w Zaporożu (Ukraina), odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Strongman w kat. do 105 kg. Na Polaków, których skład zasilał najsilniejszy białostoczanin – Marek Czajkowski, nie było mocnych. Okazali się być najsilniejszą drużyną starego kontynentu.

W tych bardzo prestiżowych zawodach wystartowała Polska Kadra Narodowa powołana przez Stowarzyszenie Sportowe Strongman.pl. Pojawili się w składzie : Grzegorz Łaniewski, Marek Czajkowski ,Przemysław Ciechanowski i Tomasz Bator.

Polacy okazali się najmocniejsi i odnieśli historyczny sukces zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Europy. Warto wiedzieć, że przygotowania do zawodów w pojedynkę to coś zupełnie innego niż przygotowania drużynowe.

- Obaj z Grzegorzem trenujemy razem, natomiast z Przemkiem i Tomkiem zawsze rywalizowaliśmy na zawodach. Jednak pojechaliśmy reprezentować Polskę jako drużyna. Dobraliśmy się idealnie, bo wyszła najmocniejsza 4 Polaków z wagą do 105 kg i dało to efekt. Atmosfera była idealna – komentuje naszej redakcji Marek Czajkowski, białostocki strongman.

Klasyfikacja końcowa:

1miejsce – Polska 30,5pkt

2miejsce – Ukraina 30pkt

3miejsce – Litwa 26pkt

4miejsce – Czechy 16pkt

5miejsce – Finlandia 15,5pkt

6miejsce – Wielka Brytania 6pkt

Jak się okazało to nie koniec sukcesów naszego zespołu. Nie spoczęli na laurach i dość szybko poradzili sobie na tyle doskonale, że okazali się jeszcze być najmocniejsi w Otwartych Mistrzostwach Ukrainy. Tym samym wyprzedzili Zespół Ukrainy 1 i 2. Na kolejnym miejscu uplasowała się Litwa.

- Przed nami teraz przygotowania do World Strongest Man. Ja i Grzegorz w grudniu dostaliśmy zaproszenia, więc będziemy trenować dalej. Szukamy też kolejnych sponsorów, którzy nas wesprą. Mamy jeszcze w planie podjąć się mistrzostw w naszym mieście, więc współpraca na pewno będzie owocna – dodaje Marek Czajkowski.

Za zdobyte w sobotnich mistrzostwach trofea należą się wielkie brawa dla naszych zawodników. Głównie za ich wspaniałą postawę. Strongmani za naszym pośrednictwem kierują serdeczne podziękowania gospodarzom za zaproszenie i gratulują im świetnej organizacji, miłej atmosfery oraz gościny z jaką zostali podjęci podczas dwudniowych zmagań.

(Źródło: strongman.pl Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: MC)


Polacy są najsilniejsi w Europie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl