Polacy zagrają przeciwko mistrzom świata już w niedzielę. W kadrze jest czwórka białostoczan

Piłka nożna, Polacy zagrają przeciwko mistrzom świata niedzielę kadrze czwórka białostoczan - zdjęcie, fotografia
WRZ 22
godz: 20:30

To duże wydarzenie sportowe, szczególnie dla Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Drużyna biało-czerwonych zagra już w niedzielę, 22 września, przeciwko mistrzom świata – Brazylii. W naszej kadrze zobaczymy białostoczan, o dobrze znanych nazwiskach piłkarskich z Jagiellonii Białystok.

Czwórka dobrze znanych piłkarskich weteranów pochodzących z Białegostoku zagra w prestiżowym meczu przeciwko Brazylii. Tomasz Frankowski, Jacek Chańko, Maciej Kudrycki i Marek Citko, bo o nich mowa, dostali zaproszenie do gry w reprezentacji Polski piłkarskich gwiazd na mecz przeciwko byłym wielokrotnym mistrzom świata w piłce nożnej legendarnym Brazylijczykom.

Impreza pod nazwą Soccer Legend Cup odbędzie się już jutro, to jest w niedzielę, 22 września, w USA, a dokładniej na stadionie SeatGeek Stadium w Chicago, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa miejscowa drużyna Chicago Fire.

Organizatorem tego spotkania jest mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych białostoczanin, społecznik, biznesmen, zaangażowany w życie polonii amerykańskiej, wielki fan Jagiellonii – Artur Kropiwnicki. I to właśnie on zdradził nam kilka szczegółów zbliżającego się eventu. Choć pierwsze, co trzeba wiedzieć, Soccer Legend Cup jest to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjno – logistyczne, a więc i co się z tym wiąże – niosące za sobą spore nakłady finansowe.

- Do tej pory organizowałem przede wszystkim koncerty polskich zespołów muzycznych i dwukrotnie zapraszaliśmy oldbojów Jagiellonii na tournée po USA. Mecz piłkarskich legend Polski i Brazylii ma zupełnie inny kaliber. Do Chicago na mecz oprócz naszych znakomitych wychowanków z Jagiellonii przyjedzie cała plejada byłych reprezentantów naszego kraju. Swój przyjazd zapowiedzieli między innymi Tomasz Kłos, Adam Matysek, Radosław Majdan, bracia Żewłakow, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Piotr Świerczewski czy Sebastian Mila. Także zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, biorąc pod uwagę fakt, że w reprezentacji Brazylii wystąpi jedna z największych gwiazd światowej piłki, legendarny Rivaldo – powiedział naszej redakcji organizator wydarzenia Artur Kropiwnicki.

To co jeszcze udało się ustalić naszej redakcji, to tyle, że w reprezentacji Brazylii wystąpią także inne gwiazdy światowego formatu m.in. były gracz Barcelony-Edmilson, Amaral, Paulo Sergio – legenda Bayernu Monachium, Lucio, Kleberson oraz inni piłkarze niegdyś wielkiego formatu.

Mecz odbędzie się 22 września w Chicago o godzinie 13.30 czasu miejscowego, a bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi Telewizja Canal +. Początek o godzinie 20.30 polskiego czasu.

Jak wspomnieliśmy na początku w drużynie polskich oldbojów zagrają białostoczanie: Marek Citko, Maciej Kudrycki, Tomasz Frankowski i Jacek Chańko. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej: www.soccerlegendscup.com, oraz na portalu Facebook: https://www.facebook.com/SocccerLegendsCup/

(Bernard Tymiński/ Foto: Facebook/ Soccer Legends Cup)

Polacy zagrają przeciwko mistrzom świata już w niedzielę. W kadrze jest czwórka białostoczan komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama