11°C pochmurno z przejaśnieniami

Policjanci zapobiegli samobójstwu w Białymstoku

Wiadomości, Policjanci zapobiegli samobójstwu Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Dzięki czujności współlokatorów i błyskawicznej reakcji policjantów udało się uniknąć nieszczęścia. 22–letni mężczyzna chciał targnąć się na własne życie wyskakując przez okno.

W minioną niedzielę, 18 marca, tuż przed południem, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został zaalarmowany, że na parapecie jednego z bloków na osiedlu Wysoki Stoczek siedzi mężczyzna i chce skoczyć. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Oddziału Prewencji Policji, którzy potwierdzili całą sytuację.

Na zewnętrznym parapecie okna, mieszkania na 3 piętrze, siedział mężczyzna i krzyczał, że skoczy. Funkcjonariusze błyskawicznie znaleźli się w mieszkaniu. Okazało się, że 22-latek zabarykadował meblami wejście do pokoju. Wykrzykiwał, żeby nikt nie wchodził bo skoczy.

Po rozmowie z mundurowymi zgodził się na wejście ratownika medycznego. Szansę tą wykorzystali mundurowi, którzy również weszli do pomieszczenia. Zobaczyli siedzącego na parapecie mężczyznę, który wykonywał nerwowe ruchy i niebezpiecznie przechylał się na zewnątrz. Mundurowi nie czekali już ani chwili. Podbiegli do desperata i chwyciwszy go za ręce i ubranie wciągnęli do środka pokoju.

22-latek był bardzo pobudzony. Po zbadaniu przez załogę karetki pogotowia został zabrany i umieszczony w szpitalu. To już kolejny przypadek, kiedy zdecydowana i szybka reakcja policjantów pozwoliła zapobiec tragedii.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)


Policjanci zapobiegli samobójstwu w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl