Policjanci znów musieli wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę

Motoryzacja, Policjanci znów musieli wyeliminować ruchu pijanego kierowcę - zdjęcie, fotografia

Alkohol ogranicza nie tylko nasze zdolności ruchowe, ale przede wszystkim zdolność oceny sytuacji i ryzyka. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli, policjanci Komendy Miejskiej w Białymstoku wciąż eliminują z ruchu pijanych kierowców. Mundurowi białostockiej „drogówki” zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pomimo nieustannych apeli, białostoccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. W minioną środę, około godziny 16.00, dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o kierowcy bmw, który jedzie od krawędzi do krawędzi w kierunku wylotu na Warszawę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z białostockiej patrolówki.

Jak się okazało nieodpowiedzialnemu kierowcy jazdę zakończył inny uczestnik ruchu. Badanie alkomatem wykazało, że przejęty przez mundurowych 38-letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei drugi kierowca, który zdecydował się na jadę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany przez policjantów z białostockiej "drogówki" na osiedlu Zielone Wzgórza. Kierujący seatem, mieszkaniec Białegostoku "wydmuchał" ponad promil alkoholu. 59-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Jeżeli zauważysz poniższe symptomy-REAGUJ!!!

- kierowca zatrzymuje się bez powodu, raptownie rusza, hamuje,

- jedzie przesadnie ostrożnie, bądź z nadmierną prędkością

- nie umie utrzymać auta zgodnie z kierunkiem jazdy,

- robi szerokie zakręty, jedzie nie zważając na przepisy,

- powoli reaguje na sytuacje na drodze,

- jedzie bez świateł, nie używa kierunkowskazów,

- jest nadmiernie pobudliwy, wymachuje rękoma, przeklina.

Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nie jesteśmy nieśmiertelni, nieodpowiedzialność siadających za kierownicę po alkoholu może kosztować nas życie.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Policjanci znów musieli wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama