Wiadomości, Policyjne szkolą podnoszą swoje umiejętności - zdjęcie, fotografia

W Białymstoku, policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi szkolili się, ćwicząc zarówno podstawowe elementy posłuszeństwa, jak również zachowanie podczas codziennych możliwych sytuacji w realu.

Czworonogi wspomagają pracę policji od wielu lat. Wspólnie z funkcjonariuszami patrolują ulicę, szukają zaginionych dzieci, czy wykrywają narkotyki. Jednak zanim trafią na służbę muszą przejść specjalne szkolenie i tresurę. Po jego zakończeniu to nie koniec nauki.

Czworonogi wielokrotnie uczestniczą w akcjach policyjnych m.in. pomagają w poszukiwaniach zaginionych, identyfikują materiały wybuchowe, tropią ślady, czy biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych. Aby mogły być skutecznie wykorzystywane w codziennej służbie regularnie muszą odbywać szkolenia. Tym razem funkcjonariusze z Wydziału Ptarolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz ze swoimi czworonogami ćwiczyli w centrum miasta. Jednym z elementów było tropienie śladów czy umiejętność wjazdu ruchomymi schodami. Ważnym punktem szkolenia były również elementy obronne czyli obrona przewodnika przed napaścią czy zatrzymanie sprawcy w pościgu.

Czworonogi w codziennej służbie policjantów są również niezastąpione, jeżeli chodzi o poszukiwanie narkotyków, broni czy zwłok. W szkoleniu wzięli udział przewodnicy i psy służbowe o specjalnościach przede wszystkim patrolowej, patrolowo-tropiącej.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Policyjne psy też się szkolą i podnoszą swoje umiejętności komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama