Policz się z cukrzycą - 13. edycja biegu podczas WOŚP pod naszym patronatem

Styl życia, Policz cukrzycą edycja biegu podczas WOŚP naszym patronatem - zdjęcie, fotografia

W tym roku po raz kolejny finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w Białymstoku towarzyszył bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Zapisywać mogą się dzieci, młodzież i dorośli. Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz wydarzenie to redakcja portalu Dzień Dobry Białystok objęła patronatem medialnym. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie.

Bieg będzie towarzyszył 27 finałowi WOŚP. Odbędzie się 13 stycznia w parku Planty w Białymstoku, w godzinach 9.00 - 14.00. Najpierw wystartują dzieci w wieku 6- 10 lat na dystansie 200 metrów. Potem rywalizować będzie młodzież (600 m), a na koniec 5 km przebiegną dorośli. To bardzo cenna inicjatywą, którą po raz kolejny postanowiliśmy nagłośnić i wesprzeć medialnie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Młoda Krew". Bieg ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz zachęcania do wsparcia 27. finału WOŚP, z którego część uzyskanej zbiórki przekazywane jest na zakup aparatów insulinowych dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: bieg.wosp.bialystok2019[at]gmail.com. W treści wystarczy podać imię i nazwisko oraz trasę, z którą chcemy się zmierzyć. Następnie trzeba będzie odwiedzić biuro biegów, które będzie czynne od 7 stycznia i podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. Mieści się ono przy ulicy Białówny 10 w lokalu nr 6 (WUJ-Cio Kebab).

Udział w biegu może wziąć każda osoba, która zechce zmierzyć się z proponowanymi trasami i pozwala jej na to stan zdrowia:

* junior: 6 do 10 lat, około 200 m;
* młodzież: 11 do 16 lat, około 600 m;
*  bieg główny: powyżej 17. roku życia.

Oczywiście, jeśli osoby młodsze podejmą wyzwanie, jakim jest udział w biegu głównym, także zostaną dopuszczone do niego.

- Bardzo zależy nam na uświadomieniu społeczeństwa, jak wielkim problemem jest cukrzyca u kobiet w ciąży - mówi w rozmowie z naszą redakcją Wojciech Piątkowski ze Stowarzyszenia "Młoda Krew". - Kobiety z cukrzycą typu pierwszego wymagają szczególnej opieki lekarskiej w okresie ciąży, a także w czasie planowania dziecka. Nie wyrównanie cukrzycy u chorej powoduje, że zwiększa się ryzyko powikłań, takich jak pogorszenie wzroku. W skrajnych przypadkach grozi ślepota czy zaburzenie pracy nerek. W zagrożeniu koniecznością dializ te przewlekłe powikłania mogą mieć charakter nieodwracalny. Nieodpowiednio leczona cukrzyca i wysokie wartości glikemii w okresie koncepcji i w pierwszych tygodniach ciąży zwiększają ryzyko poronienia oraz wystąpienia wad wrodzonych u dziecka.

Jak podaje Piątkowski, od 2004 do końca listopada 2017 roku w pompy zakupione przez Fundację WOŚP zostały wyposażone łącznie 3 403 kobiety, a dzięki zastosowaniu tego sprzętu urodziło się 1 319 zdrowych dzieci.

- Z każdym rokiem nasz bieg staje się coraz popularniejszy wśród mieszkańców Białegostoku. Powodem jest na pewno szczytny cel tej akcji oraz coraz lepszej organizacji, dzięki nabieraniu doświadczenia z poprzednich lat - uważa nasz rozmówca.

Redakcja Dzień Dobry Białystok serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 13. biegu "Policz się z cukrzycą.

(Piotr Walczak)

Policz się z cukrzycą - 13. edycja biegu podczas WOŚP pod naszym patronatem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama