Politechnika Białostocka będzie miejscem potyczek kulinarnych

Wiadomości, Politechnika Białostocka będzie miejscem potyczek kulinarnych - zdjęcie, fotografia
LIS 19
Dom Studenta Gamma (ul. Zwierzyniecka 8) godz: 11:30

Cachupa, Ropa Vieja czy Karniyarik? Z czym lepiej poradzą sobie studenci? Która potrawa skradnie serca jury? Zapraszamy jutro (19 listopada) na Cook It Off – czyli Kulinarne potyczki na Politechnice.

Mieszkańcy Domów Studenta Politechniki Białostockiej nie tylko razem uczą się i bawią, ale też wspólnie gotują. Zazwyczaj przygotowują swoje rodzime potrawy, których przepisy i smaki dobrze znają. Tym razem jednak spróbują czegoś nowego. Nasi zagraniczni studenci wcielą się w role szefów kuchni, którzy będą uczyli polskich kolegów. Każda z dziesięciu czteroosobowych drużyn, złożonych z studentów obcokrajowców i Polaków, ma za zadanie przygotowanie w ciągu godziny oryginalnej potrawy.

Efekty ich pracy oceni specjalna komisja pracująca pod przewodnictwem prorektor ds. współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB.  Punktowane będą walory smakowe, wizualne, prezentacja oraz atmosfera panująca w kuchni podczas przygotowywania dań.

W tegorocznej, drugiej edycji Kulinarnych Potyczek na Politechnice, udział wezmą studenci z Albanii, Wysp Zielonego Przylądka, Chin, Francji, Hiszpanii, Kuby, Nigerii, Portugalii, Turcji oraz Zimbabwe, i oczywiście Polski.

Kulinarne potyczki na Politechnice to nie tylko atrakcyjny sposób na poznanie kuchni świata, świetna zabawa, która integruje studentów z różnych krajów, ale też nietypowy sposób świętowania Ogólnopolskiego Dnia Erasmusa, który obchodzimy 25 listopada.

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z zagranicznymi studentami Politechniki Białostockiej, zwiedzić wyremontowane przestrzenie domu studenta i spróbować oryginalnych potraw.

Cook It Off - Kulinarne potyczki na Politechnice

Wtorek, 19 listopada, początek godz. 11:30

Dom Studenta Gamma (ul. Zwierzyniecka 8).

(Źródło i foto: PB/ oprac. ASM)

Politechnika Białostocka będzie miejscem potyczek kulinarnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama