Lokalny biznes, Politechnika podjęła współpracę dużą firmą - zdjęcie, fotografia

W Tide Software dużą uwagę przywiązujemy do wsparcia lokalnej społeczności. Chętnie angażujemy się w inicjatywy niosące pomoc nie tylko mieszkańcom, ale również instytucjom i organizacjom z regionów, które są nam najbliższe. Podlasie to serce naszej firmy, dlatego z przyjemnością podjęliśmy współpracę z Wydziałem Informatyki jednej z najlepszych uczelni technicznych w północno-wschodniej Polsce – Politechniką Białostocką – przekazali przedstawiciele tej firmy.

Działalność w zakresie kształcenia studentów

Misja Tide Software jest nierozerwalnie związana z ludźmi i ich wiedzą. To zespół tej firmy i jego doświadczenie stanowią dla Tide Software największą wartość. Z dumą angażuje się, więc we wsparcie studentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, który ma ponad 30-letnią historię i liczne sukcesy studentów w konkursach technologicznych. Wydział ten liczy ponad 500 absolwentów, którzy aktualnie są wartościowi na rynku pracy.

Właśnie dlatego firma Tide Software oferuje im możliwość odbycia 3 miesięcznych praktyk zawodowych, jak również podjęcia stałej współpracy po zakończeniu stażu. Program staży i praktyk w siedzibie firmy Tide Software w Białymstoku jest dedykowany dla najlepszych studentów III, IV i V roku studiów o profilu informatycznym. Dotyczy zagadnień takich jak: kodowanie .NET, Angular i SQL oraz bazy danych SQL.

Dodatkowo w ramach współpracy z Politechniką Białostocką Tide Software zobowiązał się do wsparcia uczelni w prowadzeniu seminariów, wykładów oraz warsztatów dla studentów. Wspólne działania będą koncentrowały się także na: organizacji targów, konferencji naukowych, konkursów oraz olimpiad dla studentów uczelni i potencjalnych kandydatów na studia.

Działania firmy i Uczelni w przyszłości mają również skupiać się wokół opracowania programu wśród szkół ponadpodstawowych w regionie Podlasia w postaci informatycznego koła naukowego dla uczniów.

Działalność badawczo-rozwojowa

Politechnika Białostocka dysponuje wysokiej klasy aparaturą i doskonale wyposażonymi laboratoriami, a dodatkowo, co najważniejsze posiada ambitną kadrę naukowo-dydaktyczną. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy nad ciekawymi projektami naukowymi oraz badawczo-rozwojowymi.

- Mamy nadzieję, że wspólne projekty okażą się owocne. Tide Software w ramach współpracy w zakresie badawczo-rozwojowym zobowiązał się wesprzeć Politechnikę Białostocką w: poszukiwaniu środków finansowych na realizację wspólnych działań, inicjowaniu prac badawczo-rozwojowych, pomocy merytorycznej i technicznej oraz w przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury do realizacji wspólnych projektów, jak również w komercjalizacji efektów tych prac – wyjaśniają przedstawiciele Tide Software.

(BL)

Politechnika podjęła współpracę z dużą firmą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama