Polregio będzie współpracować z białostocką szkołą

Wiadomości, Polregio będzie współpracować białostocką szkołą - zdjęcie, fotografia

W miniony piątek, 27 września, podczas Dnia Edukacji i Kariery 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku, POLREGIO podpisało porozumienia o współpracy ze szkołami w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych.

Według badania Barometr Zawodów 2018 przeprowadzanego dla każdego z powiatów osobno, Polska cierpi na deficyt wykwalifikowanych pracowników z sektora przemysłowego. W efekcie Agencja Rozwoju Przemysłu zainicjowała program, który ma na celu wesprzeć rozwój kierunków zawodowych, głównie w zakresie branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz logistycznej. Jego uczestnikami są jednostki edukacji zawodowej (szkoły techniczne, branżowe oraz centra kształcenia zawodowego) oraz spółki należące do Grupy ARP, chociaż program zakłada poszerzenie współpracy również o firmy zewnętrzne. W marcu 2018 roku Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała pierwsze umowy ze szkołami technicznymi oraz zawodowymi w ramach programu „Kadry dla przemysłu”.

W miniony piątek, 27 września, podczas Dnia Edukacji i Kariery 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, POLREGIO podpisało porozumienia o współpracy w zakresie programów edukacyjnych, praktyk i programów stażowych z 4 szkołami:

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie,

- Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku,

- Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli,

- Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Na 3 października zaplanowano podpisanie kolejnych 7 porozumień. Współpraca może przyjmować różne formy w zależności od potrzeb i możliwości konkretnych szkół i jednostek Spółki. Przewiduje się np. organizowanie praktyk zawodowych i zajęć praktycznych dla uczniów, a także organizowanie wycieczek zapoznawczych do zakładów pracy.

- W Agencji Rozwoju Przemysłu szukaliśmy takich rozwiązań, które będą odpowiedzią na problemy kadrowe w naszych spółkach. W ten sposób zrodził się pomysł na projekt „Kadry dla przemysłu”: zainicjowaliśmy podpisanie porozumień kilkunastu szkół zawodowych ze spółkami z naszej grupy kapitałowej. Dzięki temu staże młodych ludzi mają szansę płynnie przejść w formę trwałej współpracy z przedsiębiorcami. Cieszymy się, że coraz więcej szkół decyduje się na dołączenie do programu, a spółki z Grupy ARP rozszerzają zakres współpracy w jego ramach. Przykładem jest dzisiejsza umowa Przewozów Regionalnych z uczelniami kształcącymi przyszłe kadry dla branży kolejarskiej. Program „Kadry dla przemysłu” jest ważnym krokiem nie tylko w kierunku kształcenia ludzi oraz ich realnego przygotowania do wejścia na rynek pracy, ale i rozwoju polskiej gospodarki w zakresie jej konkurencyjności oraz innowacyjności – powiedział Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

- Jednym z priorytetów naszej obecności na targach TRAKO jest zaprezentowanie POLREGIO jako marki największego pasażerskiego przewoźnika w Polsce i jednocześnie atrakcyjnego oraz konkurencyjnego w branży pracodawcy. Problem niedoboru wykwalifikowanej kadry dotyka niemal każdą spółkę kolejarską. Cieszymy się, że jako podmiot znajdujący się w Grupie ARP mamy szansę przecierania nowych szlaków w zakresie przygotowania do wejścia na rynek pracowników o pożądanej wiedzy oraz umiejętnościach w naszej branży. Świeżo upieczeni kandydaci mogą wnieść do POLREGIO świeże spojrzenie oraz już od samego początku stanowić dla nas dużą wartość w budowaniu dobrej kolei – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

Piątek 27 września to Dzień Edukacji i Kariery na targach TRAKO, w ramach którego POLREGIO zaprezentuje swoją ofertę na otwartych spotkaniach z kandydatami, a pracownicy opowiedzą o zawodach technicznych. Spółka przygotowała dla kandydatów szereg zadań pozwalających lepiej poznać pracę na kolei – każdy uczestnik, który wykona co najmniej 4 z 6 zadań otrzyma atrakcyjny zawodowy startowy POLREGIO. Przewoźnik zapewnił bezkosztowy powrót do domu wszystkim uczniom oraz studentom, którzy przyjechali na targi pociągiem POLREGIO – w tym celu trzeba będzie pojawić się na stoisku z biletem kolejowym na przejazd do Gdańska. Podstemplowany na stoisku bilet będzie honorowany na trasie powrotnej. Dodatkowo kandydaci będą mogli skorzystać z możliwości wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV.

(Źródło i foto: PR/ oprac. Kalina)

Polregio będzie współpracować z białostocką szkołą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama