-4°C bezchmurnie

Polska Nagroda Krajobrazowa do wzięcia

Wiadomości, Polska Nagroda Krajobrazowa wzięcia - zdjęcie, fotografia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska już po raz czwarty organizuje konkurs na Polską Nagrodę Krajobrazową. Jest on elementem wdrażania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, a jego celem jest wyłonienie polskiej kandydatury do VI edycji konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy.

Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno organy lokalne i regionalne lub też ich stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje, które zrealizowały projekty w zakresie zrównoważonego kształtowania i gospodarowania krajobrazu przy aktywnym udziale społeczeństwa.

Zgłaszany projekt powinien być w pełni ukończony oraz dostępny dla społeczeństwa przynajmniej przez 3 lata przed datą zakończenia konkursu czyli 30 listopada 2018 r. Częścią projektu powinny być również działania mające na celu podnoszenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie wartości i roli krajobrazów.

Polska Nagroda Krajobrazowa wyróżnia wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. To z kolei ma wpływ na podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat wartości krajobrazów, ich roli oraz zmian w nich zachodzących.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, Regulamin i Formularz zgłoszeniowy w serwisie internetowym ochronaprzyrody.gdos.gov.pl.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 listopada 2018 r.

(Źródło i foto: bialystok.rdos.gov.pl/ oprac. Kalina)

Polska Nagroda Krajobrazowa do wzięcia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl