Felietony, Polska skończyła - zdjęcie, fotografia

Po wyborach wylało się do twittera mnóstwo politycznych analiz, jak również wypociny domorosłych specjalistów wieszczących nieuchronną tragedię. Żwawo zareagowała młodzież, szczególnie ta z tornistrami. I dzisiaj możemy się z tego śmiać, lub pomstować nad wychowaniem, ale za lat kilka lub kilkanaście to będą wyborcy. Lewicy. Zobaczmy jak na wynik wyborów zareagowała część młodocianych.

O tym, że młodzież ma coraz mniej wzorców, lub są one bezwartościowe – wiadomo od dawna. Kody, które trzymają naszą cywilizację w jako-takiej kupie też niewiele znaczą. Wystarczy jedna Greta, żeby młodzi rzucali się na twitterze czy insta na ratowanie świata (którego w ogóle nie znają i niespecjalnie rozumieją), wystarczy wybór nie po ich myśli i zaczyna się jatka o utracie demokracji i wolności (z której przecież korzystają pisząc te swoje „mądrości”).

Jako, że ten okropny PiS znowu wygrał wybory (może nie tak przekonująco jak sami myśleli, ale jednak), to przegrani nie mogli pogodzić się z tym ponurym faktem i solennie deklarowali wyjazd z „tenkraju” już następnego dnia. Być może ktośtam przejrzał oferty apartamentów w Londynie, ktoś wszedł na stronę linii lotniczych, ale generalnie rzecz ujmując trzeba było spakować tornister czy notatniki na zajęcia i iść się edukować w tej okropnej, moherowej Polsce.

Ale co się napięli na twitterze to ich. Na potrzeby wylania swoich żali powstały dwa: #PolandIsOverParty oraz, jakżeby inaczej #JebaćPis. Co ciekawe, bardzo wiele z komentujących osób jest chyba ulubieńcami azjatyckiego pop-u, co widać było po zdjęciach profilowych.

To wszystko się samo komentuje, ocenę pozostawiamy Państwu. Najpierw hashtag o końcu Polski i imprezy z tym związanej. Zachowujemy oryginalną pisownię

Jihys naleśniczek: Przykro mi, że teraz czuję się jakbym musiała uciekać z tego kraju, bo k..wa nie potraficie ruszyć głową i ogarnąć, że te wasze 500+ to nie są wcale darmowe pieniążki

Julka dodaje: Nawet dzieciak w tramwaju drze się w niebo głosy bo pis wygrało

Internautka oznaczona przecinkiem dodaje: przysięgam nie mówcie do mnie teraz, jestem cała zaryczana, tak bardzo chce uciec z tego kraju, nie chce przezywac tego cyrku, chce zyc w normalnym panstwie. Boli mnie to, ze jako osoba niepelnoletnia nie moge nic zrobic.

A voca do idzie o krok dalej: To co, kiedy zaczynamy? Zgarnę wódkę, póki mnie jeszcze stać.

MisatolsAQueen wprawiła wszystkich w osłupienie następującą informacją: Mój ojciec głosujący na lewice właśnie pobił moją matkę, która przyznała się, że zagłosowała na PiS. To jest ta wasza tolerancja i szacunek? Taki wygląd wyborców lewicy, wstyd mi za ojca..

Ale przecież nie samym końcem Polski człowiek żyje. Zanim się skończy można pięknie się wyrazić o zwycięskiej partii. Przesyłamy perełki spod hashtagu #JebaćPiS

Chestnut wrzuca zdjęcie Biedronia i pisze: kurde, wystarczy spojrzeć na tego człowieka i od razu chce się na niego głosować.

Tęczowy Adaś nie czuje ja rymuje: Cały twitter śpiewa z nami, jebać PiS dniami i nocami, czyście duży czy też mali, jebcie PiS moi wspaniali.

Kontrowersyjny Dawid widzi potencjał: Myślę, że JebaćPis ma większą moc i nie jest tylko młodzieżowe a multipokoleniowe. I dodaje w następnym wpisie: nie toleruję nie tolerancji, więc jebać Pis

Hekate podsumowuje: nacjonaliści biją dzieci na ulicy za noszenie tęczowej torby, szerzą bezpodstawną nienawiść, sprawiają, że ludzie czują się niebezpiecznie i boją o własne życie i zdrowie. Wy: nastolatki na twitterze: jebać pis. Wy: hurr durr gdzie ta wasza tolerancja?

Wieczny kac postanowił strollować towarzystwo i podsumował: Wiecie, że jak o północy powiecie trzy razy „Jebać Pis” to przyjdzie Zandberg z Biedroniem i będą chcieli walić z wami wiadro?

I tak oto po raz kolejny dotarliśmy do końca internetu. Może jednak trochę szkoda, że Jarosław Kaczyński nie zabrał tej globalnej sieci. W każdym razie apelujemy do rodziców: zaglądajcie dzieciom przez ramię!

(Włóczykij/ Foto: pixabay.com/ emblem)

 

Polska się skończyła. komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama