Polski Komitet Olimpijski ma 100 lat. Z tej okazji ogłasza konkurs

Sport, Polski Komitet Olimpijski okazji ogłasza konkurs - zdjęcie, fotografia

Polski Komitet Olimpijski (PKOL) świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej wyjątkowej okazji zorganizowano krajowy konkurs wiedzy olimpijskiej, w którym na wygranych czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Finałowe zmagania odbędą się już w najbliższy poniedziałek (04.11) w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej w Białymstoku. Imprezę Honorowym Patronatem objął Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Do ścisłego finału przystąpi 18 z 128 dotychczas zakwalifikowanych zawodników. Konkurs podzielono na trzy kategorie: uczniowie ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz kategorię otwartą – Open.

Przedsięwzięcie finansowo wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Konkurs, oprócz uczczenia okrągłej rocznicy powstania PKOL, przygotowany został z myślą o promowaniu edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, wskazywaniu młodzieży wartościowych wzorców osobowych i zachowań.

Dwa etapy finału

Zmagania rozpoczną się od części pisemnej, która odbędzie się w sali konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku przy ul. Brukowej 2. Ten etap pozwoli na wyłonienie po 6 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Następnie uczestnicy przejdą do budynku OiFP, gdzie ok. 10.30 nastąpi uroczyste otwarcie Finału, zaś początek zmagań dla 18 finalistów zaplanowano na 11.45. W tej części zawodnicy będą musieli wykazać się m.in. znajomością wyglądu czy życiorysów olimpijczyków oraz wiedzą nt. konkurencji olimpijskich na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Najważniejsza i najprzyjemniejsza część poniedziałkowego spotkania - wręczenie nagród, pucharów i dyplomów - przewidziana jest na godz. 14.30.

Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej organizują Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspólnie z Podlaskim Kuratorium Oświaty.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)

Polski Komitet Olimpijski ma 100 lat. Z tej okazji ogłasza konkurs komentarze opinie

  • gość 2019-11-04 07:16:50

    kiedyś na łamach tego pseudo portalu upominaliście ludzi, że nie piszą poprawną polszczyzną
    no to powiem wam że nie pisze się 18 z 128 dotychczas zakwalifikowanych zawodników tylko 18 ze 128 dotychczas zakwalifikowanych zawodników
    uczyć się nieuki

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama