Polskie organizacje wodniackie przyznały Złote Honorowe Odznaki WOSiR-owi

Sport, Polskie organizacje wodniackie przyznały Złote Honorowe Odznaki WOSiR - zdjęcie, fotografia

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, podczas walnego zebrania delegatów, przyznał Złote Honorowe Odznaki dla za zaangażowanie w propagowanie narciarstwa wodnego oraz cykliczne organizowanie imprez sportowych promujących narciarstwo wodne.

Po raz pierwszy takie wyróżnienie tej branży przypadło osobie z Suwalszczyzny: Złotą Odznakę otrzymał bowiem Prezes WOSiR Szelment – Paweł Żuk

- Pan Paweł jest pierwszą osobą, która promuje naszą dyscyplinę sportu na Suwalszczyźnie i szczerze życzę mu jak najlepszych wyników. Życzę też sobie oraz Związkowi, aby nasza współpraca trwała jak najdłużej – mówił podczas zjazdu Andrzej Marcinkowski, Prezes PZMiNW.

Paweł Żuk dołączył tym samym do grona takich postaci jak m.in. Paweł Szabelewski, wieloletni sekretarz generalny PZMiNW. Oprócz Pawła Żuka, Zarząd odznaczył złotą odznaką podczas ostatniego zjazdu zaledwie 5 osób.

- Dla mnie jest to wyróżnienie szczególne, natomiast zdaję sobie sprawę, że narciarstwo wodne nie mogło by się tak rozwijać w tym miejscu gdyby nie zaangażowanie moich pracowników oraz ludzi dobrej woli, którzy w to co robią wkładają całe swoje serce. Sporty wodne są tym, czym naprawdę powinien się szczycić WOSiR Szelment . Złota Odznaka jeszcze bardziej będzie napędzać mnie i naszych pracowników do działania. To wyróżnienie dla całego zespołu WOSiR – mówił podczas uroczystości Paweł Żuk.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego istnieje od 1957 roku i powstał pod pierwotną nazwą Polski Związek Motorowodny. Jest jednym z najstarszych i najprężniej działających związków sportowych w Polsce.  Jest członkiem międzynarodowych organizacji UIM (Union International Motonautique) i IWWF (International Waterski & Wakeboarding Federation) oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Związek organizuje zawody rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. Zajmuje się wydawaniem uprawnień motorowodnych (patentów i licencji), dokonuje rejestracji i przeglądów technicznych łodzi motorowych.

W sierpniu w WOSiR Szelment odbędą się Mistrzostwa Polski oraz Puchar Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

(Źródło i foto: wosir-szelment.pl/ oprac. Cezarion)

Polskie organizacje wodniackie przyznały Złote Honorowe Odznaki WOSiR-owi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama