Polityka, Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało jedynki Podlasiu Stefan Krajewski - zdjęcie, fotografia

Wspólne listy do Sejmu wystawia Polskie Stronnictwo Ludowe oraz ruch Kukiz ’15. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami liderem listy podlaskiej do Sejmu tego komitetu będzie obecny radny wojewódzki i jednocześnie szef struktur PSL – Stefan Krajewski.

To co najbardziej rzuca się w oczy przy tym komitecie to ogromna krytyka Pawła Kukiza i tych polityków z jego ruchu, którzy podali sobie ręce z działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Internet jest pełny komentarzy i niewybrednych żartów oraz docinek, którymi oberwało również kierownictwo PSL. Niezależnie od tego maszyna wyborcza już ruszyła i wkrótce na listach tej partii wyborcy będą mogli zaznaczyć kogoś z formacji, która była trzecią siłą polityczną w polskim Sejmie kończącej się właśnie kadencji.

Tymczasem na podlaskich listach raczej trudno będzie znaleźć kogoś z ruchu Kukiz ’15. Działacze i sympatycy skrytykowali decyzję swojego lidera, a niektórzy w ogóle zdecydowali się opuścić szeregi stowarzyszenia. Tak czy inaczej potrzebne będą ręce do pracy w kampanii wyborczej, ponieważ sondaże utrzymują Polskie Stronnictwo Ludowe na granicy progu wyborczego. Ale jeśli PSL pokona 5 procentowy próg wyborczy, w Sejmie przyszłej kadencji być może zobaczymy Stefana Krajewskiego, który został już oficjalnie ogłoszony jako jedynka na listach do Sejmu z okręgu obejmującego województwo podlaskie. Ostatnie sondaże dają bowiem w naszym regionie jeden mandat dla PSL w sytuacji przekroczenia progu wyborczego przez tę partię w skali kraju.

Pierwsze miejsce na liście to ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność. Wkrótce opublikujemy pełne listy!!!” – napisał krótko na swoim profilu na Facebooku Stefan Krajewski już po ogłoszeniu go liderem listy.

Polskie Stronnictwo Ludowe w swoim programie ma między innymi wyższe i nieopodatkowane emerytury, choć to może się gryźć z kolejnym z punktów, który ma być ukłonem w stronę przedsiębiorców. PSL proponuje dobrowolny ZUS, aby każdy z nich zatrzymał w portfelu więcej pieniędzy i nie płacił daniny państwu, która z każdym rokiem jest coraz wyższa. Do tego ma nastąpić zwrot w kierunku tak zwanej zielonej energii. Chodzi o to, aby Polacy mieli tańszy prąd z odnawialnych źródeł energii, co przełożyć się ma również na lepszą jakość powietrza. Natomiast odnośnie żywności, to PSL proponuje więcej żywności ekologicznej.

Do Senatu będą wystawieni wspólni kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy. W wyniku tego porozumienia PSL-owi przypadł okręg obejmujący północną część naszego województwa, czyli między innymi Suwałki i Łomżę. O mandat będzie ubiegał się tam Mieczysław Bagiński i będzie on głównym konkurentem Kornela Morawieckiego, którego wystawiło w tym samym okręgu wyborczym Prawo i Sprawiedliwość.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Facebook/ Stefan Krajewski)

Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało jedynki. Na Podlasiu to Stefan Krajewski komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama