Pomaganie jest piękne

Wiadomości, Pomaganie piękne - zdjęcie, fotografia
MAR 31
godz: 08:00

Za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się główna akcja Fundacji „Pomóż Im”, podczas której wolontariusze zachęcają do włączenia się w zbiórkę i w samo pomaganie w ramach żonkilowej kwesty. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą niedzielę, wolontariuszy będzie można zobaczyć w białostockich parafiach kwestujących na rzecz pomocy osobom chorym.

Fundacja „Pomóż im” co roku organizuje duże akcje społeczne, podczas których prowadzone są zbiórki, kwesty, ale przede wszystkim Fundacja zaszczepia w ludziach idee wolontariatu. Bezinteresowne niesienie pomocy innym jest jednym z najcenniejszych darów, jakie może otrzymać człowiek chory. A jak mówił ksiądz Piotr Pietkiewicz, proboszcz parafii prawosławnej Wszystkich Świętych, taki dar jest jednym z najważniejszych elementów w dochodzeniu do zdrowia, albo przynajmniej lepszego samopoczucia.

- Stan zdrowia człowieka zależy w dużej mierze od jego stosunku do życia i problemów, z którymi on się spotyka. Jeśli towarzyszy mu nadzieja, buduje ona wtedy pozytywny klimat do tego, aby działały służby medyczne, jak też i to, że człowiek może przyjąć organizacje świadczące pomoc osobie chorej. Dlatego też każda akcja, która wspiera płomyk nadziei w sercu chorego jest godna wsparcia i o to wsparcie serdecznie proszę wszystkich mieszkańców Białegostoku, a w szczególności w tą niedzielę mieszkańców prawosławnych – powiedział ksiądz Piotr Pietkiewicz, który jest również kapelanem Fundacji „Pomóż Im”.

W najbliższą niedzielę, 31 marca, odbędzie się kwesta w prawosławnych parafiach na terenie Białegostoku jak i poza stolicą Podlasia. Wolontariusze będą zbierali datki podczas specjalnej kwesty żonkilowej, organizowanej zawsze na wiosnę, kiedy przyroda budzi się do życia. Wspierać ich będą członkowie Bractwa Młodzieży Prawosławnej z Białegostoku, którzy ustami wolontariuszy przekazali też, że podzielą się z chorymi dziećmi cząstką siebie.

Niedzielna kwesta w prawosławnych parafiach nie będzie wyróżniała się niczym szczególnym. Za to już 13 kwietnia, podczas głównej akcji żonkilowej, mieszkańcy chętni do pomocy, powinni przyjść do muzeów białostockich, które włączyły się w pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji „Pomóż Im”.

- 13 kwietnia będą podświetlone na żółto obiekty miejskie, między innymi opera i filharmonia podlaska. Będzie można poznać troszkę historii Białegostoku jadąc z przewodnikiem zabytkowym autokarem, ogórkiem tak zwanym popularnie – przekazała Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Wolontariuszy w charakterystycznych żółtych koszulkach z logo Fundacji będzie można oprócz Białegostoku spotkać także pod cerkwiami w Wasilkowie, w Fastach, Czarnej Białostockiej, Supraśla, Zabłudowa, Sokółki, Gródka, Dubicz Cerkiewnych oraz w Choroszczy. Nie zabraknie ich także w samym mieście Białymstoku, nawet poza parafiami, bo kwestować będą w takich miejscach jak Park Planty, galerie handlowe, Rynek Kościuszki oraz sklepy sieci Chorten.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Pomaganie jest piękne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama