Pomoc zamiast kwiatka na koniec roku szkolnego

Styl życia, Pomoc zamiast kwiatka koniec szkolnego - zdjęcie, fotografia

Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną. Zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli, zbierają pieniądze na pomoc głodującym w Afryce.

W ramach akcji szkolni wolontariusze przekonywali swoje koleżanki i kolegów z podstawówki, gimnazjum i liceum, że zakończenie roku szkolnego może być okazją do realnego wsparcia potrzebujących w Somalii i w Sudanie. To tam ponad sześć milionów mieszkańców i mieszkanek zagrożonych jest głodem w związku z utrzymującą się suszą i konfliktem zbrojnym w Południowym Sudanie. Wspólne działanie może im pomóc.

Wszystkie te wyrazy wdzięczności nauczycielom za wspólną całoroczną pracę są niestety bardzo nietrwałe, a wspierając działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Somalii i Sudanie w wymierny sposób pomagamy odzyskać godne warunki życia dorosłym i dzieciom w tych krajach. Nauczyciele całym sercem popierają tę akcję - mówi Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu.

Ideą akcji było, by symboliczne 10 zł, przeznaczone na zakup kwiatka, wrzucić do puszki, a zebraną kwotę przekazać na konto PAH. Wcześniej wolontariusze przeprowadzili wśród koleżanek i kolegów akcję informacyjną - na ścianach szkoły zawisły plakaty promujące akcję i ideę pomagania.

Pieniądze, które przeznaczylibyśmy na kwiaty mogą zostać lepiej wykorzystane, tym bardziej, że kwiatki prędzej czy później zwiędną i zostaną wyrzucone - tłumaczy Emilia Jasłowska z ósmej klasy podstawówki. - Udział w akcji to dobry sposób zachęcenia młodzieży do zaangażowania się w pomoc innym, a przy okazji podziękowania nauczycielom za ich trudną pracę.

W akcję włączyli się także nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Podziwiam naszych uczniów za mądrą wrażliwość i staram się z kolegami i koleżankami wspierać ich inicjatywy i działania - zapewnia Ewa Drozdowska, dyrektorka szkoły.

Akcja "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc", wpisała się na stałe w działalność Polskiej Akcji Humanitarnej. Trzy lata temu na zakończenie roku szkolnego przeprowadzono zbiórkę na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, dwa lata temu zbierano na pomoc mieszkańcom Sudanu i Somalii, cierpiącym z powodu głodu i braku dostępu do wody pitnej. W tym roku zbiórka jest również prowadzona na pomoc mieszkańcom tych krajów.

(Oprac. P. Walczak / Foto: mat. pras.)

Pomoc zamiast kwiatka na koniec roku szkolnego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama