2°C bezchmurnie

Pomysły na promocję Hajnówki w Warszawie

Kiedy: 2018-10-15 , godzina: 12:00 | Gdzie: Instytut Teatralny w Warszawie, ul. Jazdów 1

Kultura, Pomysły promocję Hajnówki Warszawie - zdjęcie, fotografia

Już w poniedziałek, 15 października Dariusz Skibiński, podlaski animator kultury i twórca m.in. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP zaprezentuje w Warszawie prezentację wyjątkowego projektu łączącego aspekty kultury wysokiej, działań art edukacji, ekonomii społecznej, a wszystko w ramach rewitalizacji dworca kolejowego w Hajnówce.

Prezentacja projektu rozpocznie się o godz. 12.00 w dniu 15.10.2018 r. w Instytucie Teatralnym w Warszawie (Jazdów 1). W spotkaniu poza Dariuszem Skibińskim weźmie także udział Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki. Spotkanie odbędzie się z inicjatywy Instytutu Teatralnego w Warszawie, który wskazuje na działania godne promowania w całym środowisku teatralnym. Prezentacja skierowana jest do ludzi mediów kultury i artystów, jako zapowiedź powstania nowego miejsca na kulturalnej mapie Polski, miejsca, które w założeniu ma być też miejscem rezydencji artystycznych.

Liderem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”, które wykreowało takie zjawiska jak Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, A3Teatr i od lat prowadzi ogólnopolską i międzynarodową działalność artystyczną.

„Hajnówka Centralna. Przesiadkowa stacja kultury” są częścią projektu Miasta Hajnówka „Hajnówka OdNova” realizowanego wspólnie z OWOP.

Budynek ma służyć lokalnej społeczności, a będą w nim realizowane zadania artystyczne, społeczne, kulturalne.

- Naszym celem jest wzbogacenie oferty kulturalnej i edukacyjnej dla mieszkańców miasta i regionu – mówi Agata Rychcik-Skibińska. – Chcemy, by Hajnówka Centralna miała naprawdę szeroki zakres działalności: od warsztatów, wystaw, przez organizowanie imprez kulturalnych czy choćby oferując miejsce rezydencji artystycznych. Ma to tworzyć coś w rodzaju hajnowskiego klastra edukacyjno-kulturalnego i ekonomii społecznej, co z kolei idealnie wpisuje się w ideę projektu realizowanego przez miasto „Hajnówka OdNova”.

A Dariusz Skibiński, który poza organizowaniem festiwalu teatralnego Wertep zajmuje się także działalnością edukacyjna, ale przede wszystkim prowadzi Teatr A3 zaznacza: - Nie chcemy sami jako Teatr, animatorzy kultury, monopolizować tego miejsca. Wręcz przeciwnie naszym celem jest, aby wszyscy mieli do niego swobodny dostęp. Każda inicjatywa będzie mile widziana.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. Kalina)


Pomysły na promocję Hajnówki w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl